James Bay z koncertowym teledyskiem do piosenki „Bad”

Artysta promował najnowszy singiel m.in. w programach „The Late Show with Stephen Colbert” oraz „Today Show”.

James Bay z koncertowym teledyskiem „Bad”
fot. Emily Hope

James Bay wydał koncertowy klip do utworu „Bad”. Nagrania do wideo zostały zrealizowane w Hackney Round Chapel. Utwór pochodzi z EP-ki „Oh My Messy Mind”.

James Bay tak opowiada o swoim najnowszym wydawnictwie: Regularnie łapię strumień świadomości i spisuję wszystkie myśli, aby oczyścić głowę. „Oh My Messy Mind” to notatka z pewnego mrocznego dnia jakiś czas temu. Dobrze oddaje ciężar, który wtedy czułem i który powraca od czasu do czasu. Songwriting, który wyniknął z tego wydarzenia, był moją formą poradzenia sobie z tym mrokiem. Za pomocą „Bad” i pozostałych piosenek na EP-ce chciałem szczerze opowiedzieć kilka historii z mojego życia oraz historii, w które zostałem wmanewrowany. „Bad” to piosenka o rozstaniu, ale nie moim.

▸ Przeczytaj również: Maryla Rodowicz i Dawid Kwiatkowski śpiewają „Shallow”. Internauci w SZOKU!

Za produkcję singla odpowiada Dan Wilson („Someone Like You” Adele). Kawałek bardzo szybko zyskał sympatię fanów po tym, gdy Bay zaczął grać go na koncertach. Na EP-ce znalazły się także utwory „Break My Heart Right” oraz „Rescue” (napisane wspólnie z Ryanem Tedderem i wyprodukowane przez Ariela Rechtshaida), jak również „Peer Pressure” z Julią Michaels. Ten ostatni utwór zdążył już zgromadzić ponad 30 mln streamów w samym Spotify. Artyści zaprezentowali singiel na żywo w programie „The Ellen DeGeneres Show”.

W tym roku artysta po raz pierwszy zagra w Polsce. Koncert Jamesa Baya (dodajmy – wyprzedany) odbędzie się 10 lipca w warszawskiej Stodole.

Debiutancki album Jamesa Baya „Chaos and the Calm” przyniósł takie hity jak „Hold Back The River” oraz „Let It Go”, jak również zapewniły artyście nominacje do Grammy w kategoriach Najlepszy album rockowy, Najlepszy utwór rockowy i Najlepszy debiutant. Gwiazdor otrzymał BRIT’s Critics Choice w 2015, jak również szereg innych wyróżnień. Firma Epiphone wydała limitowaną edycję gitary „1966 Century” sygnowaną nazwiskiem muzyka. W 2018 roku ukazał się drugi pełnowymiarowy album artysty, „Electric Light”. Wydawnictwo promowały single „Wild Love”, „Pink Lemonade” oraz „Us”.

▸ Przeczytaj również: Eurowizja 2019: Madonna w ogniu krytyki po występie w Izraelu (WIDEO)

James Bay „Oh My Messy Mind” EP

„Peer Pressure” (feat. Julia Michaels)
„Bad”
„Rescue”
„Break My Heart Right”

Teledysk oraz występy można zobaczyć poniżej. Które wykonanie podoba się Wam najbardziej?

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie