MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyChris Botti na pięciu koncertach w Polsce (DATY, MIEJSCA)

Chris Botti na pięciu koncertach w Polsce (DATY, MIEJSCA)
C

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Już wkrótce Chris Botti pojawi się w Polsce. Słynny muzyk wystąpi w pięciu miastach.

Chris Botti jest jednym z najbardziej docenianych instrumentalistów. Pierwszy sukces przyszedł w 2004 roku, zaraz po wydanym albumie „When I Fall In Love”, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Od tego momentu artysta wkradł się w łaski także odbiorców muzyki popowej. Wszystko przez to, że Botti nie zamyka się jedynie w jazzie, a twórczość, którą prezentuje, wykracza daleko poza jeden gatunek.

REKLAMA

Fani Chrisa Bottiego, rozsiani po całym świecie, zapełniają wszystkie areny koncertowe. Popularność spowodowała, że albumy artysty sprzedają się w milionach egzemplarzy, a nazwisko trębacza można także zobaczyć na wielu albumach i składankach, jak również na wydawnictwach z muzyką filmową. 

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande w sądzie za publikacje własnych zdjęć

Materiały promocyjne partnera

Chris Botti współpracował z największymi gwiazdami na całym świecie. Do grona jego współpracowników należą między innymi Sting, Lady Gaga, Michael Bublé, Aretha Franklin, Paul Simon, Steven Tyler oraz Frank Sinatra.

Chris Botti występował na największych scenach świata. Nagrał dziewięć albumów, z czego na ostatnim, „Impressions”, znalazły się jego interpretacje przebojów innych artystów, m.in. Luisa Armstrong, Janis Joplin, Michaela Jacksona, Judy Garland. Wersje Bottiego na trąbkę utworów „What A Wonderful World”, „Summertime”, „You Are Not Alone” czy „Over the Rainbow” nabrały zupełnie nowego wymiaru. Album został doceniony zarówno przez fanów, jak i krytyków, czego efektem było zdobycie przez Chrisa Bottiego nagrody Grammy w 2013 roku w kategorii „Best Pop Instrumental Album”. Wcześniejvbył do tej statuetki nominowany aż czterokrotnie.

Chris Botti w trasie spędza 300 dni w roku. Grał z wieloma topowymi orkiestrami w największych i najlepszych salach koncertowych świata, od Carnegie Hall i Hollywood Bowl do Sydney Opera House i Real Teatro di San Carlo we Włoszech.

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak w zaskakującym coverze. Nie uwierzycie, co zaśpiewał!

Rozpiska koncertów w Polsce prezentuje się następująco:

26.05.2019 Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
28 i 29.05 Katowice, NOSPR, koncerty z Orkiestrą NOSPR
30.05.2019 Warszawa, Torwar
31.05.2019 Poznań, Sala Ziemi
01.06.2019 Sopot, Opera Leśna

Bilety do nabycia: www.bilety24.pl

When I Fall in Love
 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA