Dawid Kwiatkowski: Nowa wytwórnia i nowy album! Kiedy premiera?!

Najnowszy singiel promujący nowy album, zatytułowany "Mordo", dostępny jest już we wszystkich serwisach streamingowych.

Dawid Kwiatkowski: Nowa wytwórnia i nowy album! Kiedy premiera?!
fot. instagram.com/kwiatkowsky

Dawid Kwiatkowski, najpopularniejszy polski wokalista oraz niepowtarzalna osobowość medialna, stawia kolejny wielki krok w swojej karierze! Dzisiaj ogłoszona została współpraca artysty z polskim oddziałem jednej z największych fonograficznych firm na świecie. Efektem współpracy Dawida Kwiatkowskiego i Warner Music Poland jest album “13 grzechów niczych”, który światło dzienne ujrzy już 31 maja.

Dawid Kwiatkowski (23 l.) powraca z piątym albumem! Nowy krążek wokalisty jest pewnego rodzaju spowiedzią, którą tworzył przez ostatnie dwa lata z kilkoma producentami oraz kompozytorami z Polski, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

“a więc tak… to wielki krok w mojej karierze, więc emocje, które panują w moim sercu są nie do opisania. Moja muzyka dorasta, moja muzyka się rozwija i moja muzyka chce docierać do jak najszerszego grona odbiorców. Czuję w kościach, że ten krok, który zrobiłem dziś, za chwile będzie oznaczał wielką podróż z @warnermusicpoland 😭❤️ We wszystkim chodzi o spójność, a nasze głowy działają tak samo – spełniajmy swoje wizje, róbmy to niestandardowo i zadowalajmy tych, bez których na pewno dziś byśmy nie podpisali tych papierów – moich wspaniałych fanów. SZCZĘŚCIE, tyle mam go w sobie teraz :)” – napisał Dawid Kwiatkowski na Instagramie.

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak w zaskakującym coverze. Nie uwierzycie, co zaśpiewał!

Gratką dla słuchaczy mogą być duety, które znalazły się na płycie: Natalia SzroederJulia WieniawaBARONKubi Producent.

Historia powstawania albumu utrwalona jest na dyktafonie artysty. Dawid Kwiatkowski nagrywał dzień po dniu dziesiątki melodii, które wpadały Mu do głowy, fragmenty tekstów czy rozmów (ich części usłyszycie w pojedynczych piosenkach). Nagrania wysyłane były grupie ponad dwudziestu osób pracujących nad albumem, które wspólnie z Dawidem “ubierały” Jego emocje, przeplatając je ze swoimi doświadczeniami. 

Dawid Kwiatkowski “13 grzechów niczych”

Album zawiera czternaście różnych stylistycznie utworów. Trzynaście z nich ma wspólną cechę – grzech, który nie powinien nim być… Czy miłość, marzenia albo przyjaźń mogą prowadzić do zgubienia? Czy tylko złe cechy mogą być “grzechem”? Odpowiedzi szukajcie na płycie, która jest nowym otwarciem w karierze Dawida. To tym albumem jego dotychczasowa wytwórnia With The Band łączy siły z Warner Music Poland, aby wydać najlepszy album w dotychczasowej, 7-letniej karierze Artysty.

Czternasty utwór został nagrany na dyktafon równo pięć dni przed zamknięciem płyty. Czy znajdziesz odpowiedź, o której piosence mowa?

“To różnorodny album, ale przez to wyjątkowo prawdziwy. Pisałem i nagrywałem to, co czuję w danym momencie i jak czuję. To podróż po różnych emocjach i tematach. Nie ma tu tabu ani sztucznych uśmiechów” – tak o zbliżającej się płycie wypowiada się Dawid Kwiatkowski.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande wspomina atak w Manchesterze. Jak uczciła rocznicę?!

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie