Opole 2019: Natalia Sikora zdyskwalifikowana z konkursu! Kto jeszcze?!

Zaskakujące jest to, że Rada Artystyczna dopuściła do opolskiego festiwalu piosenki łamiące regulamin.

Opole 2019: Natalia Sikora zdyskwalifikowana z koncertu Premier! Kto jeszcze?!
fot. instagram.com/voiceofpoland/

Opole 2019: Afera wokół koncertu Premier. Pierwszym artystą, który nie wystąpi w 56. edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu była Natalia Sikora. Wokalistka została oskarżona o złamanie regulaminu konkursu Premiery. Zamiast niej na festiwalu w Opolu miał zagrać zespół Shata QS z piosenką “Fenix”. Niestety oni też zostali zdyskwalifikowani.

Opole 2019 i koncert Premier stoi pod znakiem zapytania, ponieważ dwóch artystów złamało regulamin konkursu – Natalia Sikora i zespół Shata QS. Wszyscy pozostali artyści są ponownie weryfikowani. Spekuluje się, że to nie koniec dyskwalifikacji. Internauci zauważają, że nie tylko Natalia Sikora mogła złamać przepisy konkursu.

▸ Przeczytaj również: Honorata Skarbek na Ibizie! Kusi w stroju kąpielowym (FOTO)

Tydzień temu organizatorzy festiwalu w Opolu poinformowali, że Natalia Sikora złamała regulamin konkursu Premiery. Nowy singiel pt. “Ostrożnie, to moje serce” zagrała przed 30 września 2018 roku, konkretnie podczas benefisu Jana Pietrzaka w Opolu w 2017 roku. Regulamin konkursu Premiery zabrania tego.

” ❗️📣Informujemy, że w związku ze złamaniem warunków regulaminu konkursu Premiery 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2019 piosenka pani Natalii Sikory „Ostrożnie to moje serce” zostaje wycofana z konkursu. W to miejsce na listę uczestników koncertu Premiery wpisany zostaje utwór „Fenix” w wykonaniu zespołu Shata QS” – czytamy w oświadczeniu Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Wczoraj organizatorzy przekazali informację o usunięciu drugiego artysty z koncertu Premiery:

“Informujemy, że związku z niedotrzymaniem warunków regulaminowych konkursu „Premiery” 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2019 piosenka pt. „Fenix” w wykonaniu zespołu Shata QS zostaje wycofana z konkursu. Decyzją Rady Artystycznej 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2019 w konkursie weźmie udział 9 wykonawców” – czytamy w komunikacie.

Niewykluczone, że z konkursem Premier pożegnają się również Olga Bończyk z piosenką “Więcej niż kochanek” oraz Marcin Miecznikowski i jego zespół Leszcze z utworem pt. “Studniówka”. Miecznikowski i Leszcze mogą zostać wykluczeni z konkursu z podobnego powodu co Sikora, bowiem zagrali swój singiel przed końcem września 2018 roku. W internecie od dłuższego czasu krąży nagranie wideo, na którym zaprezentowali utwór na scenie w sierpniu 2018 roku podczas dożynek w Żyrzynie. Olga Bończyk miała złamać inny punkt regulaminu festiwalu dotyczący czasu singla. Do konkursu dopuszcza się utwory trwające maksymalnie trzy minuty, a jej singiel jest dłuższy o blisko minutę.

Festiwal Opole 2019 odbędzie się w dniach 14-17 czerwca. Występy będą transmitowane na antenie Telewizji Polskiej.

W konkursie Premiery wystąpi łącznie dziewięciu uczestników:

Olga Bończyk – „Więcej niż kochanek”
Ania Karwan – „Słucham Cię w radiu co tydzień”
Patryk Kumór – „Hooligan”
Monika Kuszyńska – „Nie ma rady na miłość”
Maciej Miecznikowski & Leszcze – „Studniówka”
Marcin Sójka – „Dalej”
Izabela Trojanowska – „Wakacyjna miłość”
Szymon Wydra & Carpe Diem – „Odpowiedź”
4Dreamers – „Słowa na pół”

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande wspomina atak w Manchesterze. Jak uczciła rocznicę?!

Natalia Sikora powraca z nowym albumem!

Natalia Sikora do tej pory na rynku muzycznym jest głównie znana z jej porywających wykonań piosenek Janis Joplin oraz nagranej w hołdzie dla Miry Kubasińskiej płyty “Tribute to Mira” wydanej w 2018 roku.

“Ostrożnie, to moje serce” to pierwszy singiel z oczekiwanej autorskiej płyty Natalii Sikory “AILATAN”. Po wygranej sześć lat temu II edycji “Voice of Poland” oraz “SuperDebiutów” na Festiwalu w Opolu Natalia Sikora pokazuje swój własny prywatny muzyczny świat.

Ostrożnie, to moje serce
 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie