Metronomy powraca! Zobacz świetny klip do „Lately”

To pierwsza zapowiedź nadchodzącego, szóstego już albumu w dorobku grupy.

Metronomy ma niespodziankę dla swoich fanów
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Brytyjski zespół Metronomy powraca z premierowym utworem „Lately”. Przypominamy, że latem tego roku zespół wystąpi na Fest Festivalu w Chorzowie.

Nowy utwór Metronomy, podobnie jak w przypadku innych wielkich przebojów grupy, to idealny alternatywny hit na lato.

„Lately” zachwyca inwencją, chwytliwością i brzmieniem: od połyskliwych klawiszy do żywych bitów oraz charakterystycznego riffu gitarowego.

W kontraście do brzmienia, tekst utworu przypomina nam, że nawet gdy panuje idylla, należy cały czas dbać o relacje, aby się nie rozpadła. Joseph Mount śpiewa: To miłość i to jest trudne, to praca dla dwojga. Co jeśli nic od ciebie nie dostanę?

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak w zaskakującym coverze. Nie uwierzycie, co zaśpiewał!

Teledysk do kawałka to debiut Mounta w roli reżysera. Zapadający w pamięć klip jest hołdem dla wielkiego kinowego hitu, „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”. Metronomy w miniaturowej wersji wyłaniają się z kasety magnetofonowej.

– To jest popowy teledysk w każdym tego słowa znaczeniu. Koniec szkoły, piątkowe popołudnie, tajemniczy mali ludzie, którzy żyją w kasecie magnetofonowej, zmartwieni rodzice i efekty specjalne. Zarówno piosenka, jak i klip są o dorastaniu. Jestem zachwycony, że mogłem wyreżyserować nasz teledysk. Mam dość zdecydowaną opinię na temat funkcji teledysków w 2019 i jak powinny wyglądać, dlatego w końcu mogę pokazać, co dokładnie mam na myśli. Największym zaskoczeniem był dla mnie fakt, jak wiele osób jest zaangażowane w powstawanie klipu. Zawsze to wiedziałem, ale będąc w procesie od środka miałem okazję na własnej skórze przekonać się, jak ważna jest praca między licznymi działami. Jestem niezmiernie wdzięczny całej ekipie – mówi Mount.

▸ Przeczytaj również: Honorata Skarbek kusi ciałem. Jej SEKSOWNE zdjęcia zwalają z nóg!

Od czasu wydania ostatniego albumu Metronomy, Joseph Mount nie tylko pracował nad nowym materiałem, ale również pisał i produkował dla innych artystów, m.in. Robyn (sześć z dziewięciu utworów na „Honey”) czy „Adore You” Jessie Ware.

24 sierpnia Metronomy wystąpi w Polsce jako jedna z gwiazd Fest Festivalu.

Lately
 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie