Prince: Nowy album dostępny wyłącznie w Tidal

Oficjalny event z okazji premiery albumu odbędzie się w Warszawie 10 czerwca.

Prince: Nowy album dostępny wyłącznie w Tidal
fot. materiały prasowe

Serwis TIDAL organizuje specjalne eventy z okazji premiery długo wyczekiwanego, ekskluzywnego albumu Prince’a Originals, dostępnego od 7 czerwca wyłącznie w TIDAL.

Prince z nowym albumem! Kontynuując współpracę rozpoczętą z artystą w 2015 roku, serwis TIDAL ogłosił serię odsłuchów nowego albumu Prince’a, Originals. Na albumie znajdzie się 15 utworów, z czego aż 14 nie zostało wcześniej wydanych w wersji pierwotnie stworzonej przez Prince’a. Pokazują one, jak wielki wpływ artysta wywarł na współczesną muzykę oraz to, że jego twórczość była inspiracją dla kolejnych pokoleń.

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak w zaskakującym coverze. Nie uwierzycie, co zaśpiewał!

Utwory zostały wybrane wspólnie przez JAY-Z i Troya Cartera w imieniu The Prince Estate. Już od dzisiaj fani mogą użyć funkcji „Pre-Save”, aby w dniu premiery album został dodany do sekcji „Moja Muzyka” w serwisie TIDAL. Użytkownicy zostaną dodatkowo powiadomieni, gdy będzie on już dostępny. Eventy związane z premierą długo wyczekiwanego albumu odbędą się w m.in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii oraz Brazylii. Oficjalny event z okazji premiery odbędzie się w Warszawie 10 czerwca.

Po wydaniu HITNRUN Phase One na TIDAL, Prince powiedział: „Już po jednym spotkaniu stało się oczywiste, że JAY-Z i zespół TIDAL docenia wysiłek, który prawdziwi muzycy wkładają w swoją pracę, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Ponadto, TIDAL pozwala nam w dalszym ciągu tworzyć sztukę w sposób, do którego przywykliśmy i jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazane przez nich wsparcie”.

Prince wcześniej współpracował z TIDAL nad serią ekskluzywnych wydawnictw, w tym: HITNRUN Phase One, HITNRUN Phase Two, streamingiem koncertu Prince’s Rally 4 Peace oraz cotygodniowym Purple Pick of the Week z nieznanymi, wyjątkowymi utworami wybranymi osobiście przez muzyka.

▸ Przeczytaj również: Honorata Skarbek kusi ciałem. Jej SEKSOWNE zdjęcia zwalają z nóg! 

Prince był wzorem wolności artystycznej. Był jednym z najodważniejszych ludzi w branży muzycznej. Zaufał nie tylko mnie, ale całemu zespołowi TIDAL” – powiedział JAY-Z. „Kontynuowanie jego dziedzictwa poprzez muzykę jest dla nas zaszczytem, ​​z którego nie mogliśmy zrezygnować.”

Album Originals będzie dostępny od 7 czerwca wyłącznie w TIDAL z użyciem technologii MQA, która umożliwia kompresję muzyki cyfrowej bez ograniczeń, gwarantując dźwięk najwyższej jakości. Dzięki temu użytkownicy mogą słuchać muzyki w jakości, w jakiej nagrano ją w studiu, doświadczając jej zgodnie z zamierzeniami artysty.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie