Jay-Z jest pierwszym hiphopowym miliarderem

W Luwrze reagują na Beyonce i Jay-Z
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Magazyn Forbes donosi, że Jay-Z został właśnie pierwszym hiphopowym miliarderem.

Trzeba przyznać, że termin jest pewnym nadużyciem bo Jay-Z swój majątek jedynie zaczynał gromadzić dzięki dochodom z działalności artystycznej. W tej chwili raper jest właścicielem wielkiego przedsiębiorstwa.

▸ Przeczytaj również: Honorata Skarbek kusi ciałem. Jej SEKSOWNE zdjęcia zwalają z nóg! 

Jay-Z jest co prawda właścicielem wytwórni Roc Nation, ale na przykład jego udziały w alkoholowej marce Armand de Brignan wyceniane są na 310 milionów dolarów. 100 milionów dolarów to udział muzyka w platformie Tidal. 70 milionów dolarów warta jest kolekcja sztuki Jaya-Z.

Jay-Z to jeden z popularniejszych hiphopowych artystów. Trzy albumy nowojorczyka – “Reasonable Doubt” (1996), “The Blueprint” (2001) i “The Black Album” (2003) – uważane są za kluczowe dla gatunku. Magazyn “Rolling Stone” zamieścił go na 88. miejscu w rankingu 100 największych artystów wszech czasów. Ostatnio Amerykanin zajęty jest też produkcją filmów i dokumentów. 

▸ Przeczytaj również: Justin Bieber na randce z Hailey Bieber! Zachowanie piosenkarza szokuje! (WIDEO)

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!