Keane powraca! Posłuchaj „The Way I Feel”!

Producentem „Cause and Effect” jest David Kosten. Nagrania odbyły się w Londynie i Sussex.

Keane powraca! Posłuchaj „The Way I Feel”!
fot. Jon Stone

Po miesiącach spekulacji, uwielbiany przez słuchaczy na całym świecie zespół Keane oficjalnie ogłasza swój powrót! Nowe, długogrające wydawnictwo grupy, „Cause and Effect”, ukaże się 20 września 2019. Już teraz można posłuchać pierwszego singla – „The Way I Feel”.

Keane zaprezentują „The Way I Feel” po raz pierwszy na żywo w programie „The Late Late Show with James Corden”. Emisja zaplanowana jest na 12 czerwca. Do utworu powstał oficjalny teledysk, który można obejrzeć poniżej na MUZOTAKT.pl

Za reżyserię klipu odpowiada Kevin Godley, który wcześniej zrealizował „Is It Any Wonder” oraz wideo do solowego utworu Toma – „Still Waiting”. Zespół Keane napisał wszystkie 11 piosenek.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel zdradza, jak radzi sobie z hejtem! (WIDEO)

„Cause and Effect” to piąty album studyjny w dorobku Keane. Wszystkie poprzednie wydawnictwa debiutowały na pierwszym miejscu list sprzedaży w Wielkiej Brtyanii, sprzedały się łącznie w nakładzie przekraczającym 13 mln, a liczba streamów wynosi 2,6 miliarda.

Narodziny nowego albumu były niespodzianką nawet dla samego zespołu. Wokalista Tom Chaplin wydał dwa solowe albumy, które odniosły spory sukces. Artyście brakowało jednak jego ulubionego partnera sparingowego, Tima Rice-Oxleya. – Zacząłem się zastanawiać, w jaki sposób pozwoliłem, by ta enigmatyczna i bardzo ważna relacja trochę się osłabiła – przyznaje Chaplin z Keane.

W tym samym czasie osobiste życie Tima legło w gruzach. Z popiołów powstał album pełen osobistych piosenek, wypełnionych zarówno humorem, jak i bólem. Kiedy Tom, basista Jesse Quin i perkusista Richard Hughes usłyszeli materiał, byli zachwyceni – zarówno warstwą muzyczną, jak i tekstową.

– „Hopes and Fears” też był albumem o rozstaniu, ale o takim, które przeżyłem, gdy miałem 19 lat. Jest zupełnie inaczej, kiedy jesteś starszy i masz dzieci – całe życie zmienia się nieodwracalnie – wyjaśnia Tim z Keane.

„The Way I Feel”, podobnie jak pozostałe 10 utworów na „Cause and Effect”, to emocjonalna podróż przez życie, dorównująca najlepszym dokonaniom Keane. Dla Brytyjczyków to bardzo ekscytujący czas: na ten powrót czekało naprawdę wielu słuchaczy, a efekty nie zawiodą. Jak stwierdza Tim Rice-Oxley: – Nie jesteśmy tylko zespołem z dawnym dziedzictwem. Mamy w naszych głowach mnóstwo pomysłów na nową, świetną muzykę.

Przekonamy się o tym już wkrótce dzięki „Cause and Effect”.

Keane – „Cause and Effect” – lista utworów – wersja standardowa:

1. You’re Not Home
2. Love Too Much
3. The Way I Feel
4. Put The Radio On
5. Strange Room
6. Stupid Things
7. Phases
8. I’m Not Leaving
9. Thread
10. Chase The Night Away
11. I Need Your Love

Wersja deluxe:

1. New Golden Age (Bonus Track)
2. Difficult Year (Bonus Track)
3. The Way I Feel (Sea Fog Acoustic Session)
4. Stupid Things (Sea Fog Acoustic Session)
5. I’m Not Leaving (Sea Fog Acoustic Session)

▸ Przeczytaj również: Honorata Skarbek kusi ciałem. Jej SEKSOWNE zdjęcia zwalają z nóg! 

The Way I Feel / Keane
 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie