MUZOTAKTMUZYKANowy singielINXS w duecie z Rayem Charlesem

INXS w duecie z Rayem Charlesem
I

Oryginalna wersja „Please (You Got That…)” znalazła się na albumie „Full Moon, Dirty Hearts” z 1993 roku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

„Please (You Got That…)” INXS ft. Ray Charles to drugi singiel zapowiadający album „Mystify – A Musical Journey With Michael Hutchence”, czyli soundtrack do filmu dokumentalnego „Mystify – Michael Hutchence”.

Podczas nagrań w Paryżu zespół INXS odkrył, że w tym samym budynku przebywa Ray Charles, artyści zwrócili się więc do legendarnego gwiazdora z prośbą o współpracę przy „Make Your Peace”.

REKLAMA

W 2001 roku klawiszowiec i kompozytor zespołu, Andrew Farriss, powiedział w jednym z wywiadów: – Wydawało nam się niemożliwe, że Ray Charles zaśpiewa z nami. Daliśmy mu jednak nagranie. Ku naszemu zaskoczeniu odsłuchał, co więcej – spodobało się mu. Nie czuł się jednak dobrze w śpiewaniu, bo kawałek był zdecydowanie nie w jego tonacji. Dlatego padł pomysł, by pracować przy innym numerze. I tak stanęło na „Please…”.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez uwodzi Timothée Chalameta (WIDEO)

Materiały promocyjne partnera

Współpraca nie ograniczyła się do studia nagraniowego. Ray Charles wystąpił w oficjalnym teledysku, jak również wystąpił wraz z INXS w „The Late Show with David Letterman”. Gitarzysta Tim Farriss tak wspomina to wydarzenie: – Jammowaliśmy sobie przy trzecim nagraniu występu, a pan Charles – zawsze zwracałem się do niego w ten sposób – nie miał zbyt wielkiej cierpliwości do powtarzanych ujęć. Chciał załatwić to jak najszybciej. W pewnej chwili Michael zniknął, poszedł do łazienki. Stałem, czekałem na niego, a wtedy pan Charles podchodzi do mnie, kładzie rękę na moim ramieniu i mówi „Michael, świetnie śpiewasz na tym kawałku, jesteś naprawdę spoko”. Z wielkim trudem odpowiedziałem „Panie Charlesie, ja nie jestem Michaelem”. Wtedy on wpadł w histeryczny śmiech. Ten żart zdecydowanie mu się udał.

„Mystify – Michael Hutchence” to pełnometrażowy dokument opowiadający historię lidera INXS, Michaela Hutchence’a. Za reżyserię odpowiada Richard Lowenstein.

▸ Przeczytaj również: Shawn Mendes i Camila Cabello: Dodatkowe gorące sceny! (WIDEO)

Please (You Got That…)
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google!  Nie chcesz przegapić żadnej plotki  czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA