Stormzy wystąpi dziś na Open’er Festivalu

Muzyk zastąpi ASAP-a Rocky'ego, który został zatrzymany w Szwecji.

Stormzy na Kraków Live Festival
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Stormzy, który zaledwie parę dni temu był headlinerem Glastonbury Festival, zagra dziś na Open’er Festival w Gdyni.

Stormzy został pierwszym w historii brytyjskim raperem, który był headlinerem na Glastonbury Festival, największym na świecie festiwalu muzycznym. 

Zanim Stormzy wydał swój platynowy debiutancki album, “Gang Signs & Prayer” w lutym 2017 roku, był okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących raperów na brytyjskiej scenie muzycznej. Kilka lat później artysta stał się jednym z najbardziej inspirujących brytyjskich artystów, znacząco przekształcając undergroundowy krajobraz muzyczny i będąc prawdziwym głosem ruchu równouprawnienia. 

▸ Przeczytaj również: Ania Karwan: Jestem zwykłą dziewczyną. Nawet na scenie zmieniam się nieznacznie

Mimo że Stormzy ponad rok nie był obecny na scenie muzycznej, kontynuował działalność filantropijną. W lipcu zeszłego roku Stormzy stworzył “The Stormzy Scholarship” – stypendium, które opłaca naukę dla dwóch studentów rocznie na Uniwersytecie Cambridge. Następnie, zaprezentował #Merky Books, we współpracy z Penguin Random House UK, na łamach którego wydał swoją własną książkę “Rise Up: The Story So Far”. Wkrótce potem ujawnił “Writers’ Prize” (Nagrodę dla Pisarzy) – inicjatywę poszukującą najlepszych pisarzy nowego pokolenia. Ponadto w styczniu 2018 ogłosił powstanie swojej własnej wytwórni muzycznej #Merky Records, która będzie podpisywać nowe wschodzące talenty.

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus w seksownym czerwonym lateksie. Nowy klip SZOKUJE!

https://www.instagram.com/p/BzaHvPqpy99/
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!