Karolina Czarnecka modli się za nami (WIDEO)

Zobacz teledysk do utworu „Módl się za nami”.

Karolina Czarnecka modli się za nami
fot. Łukasz Jasiukowicz, Anka Szwec

Karolina Czarnecka zapowiada nowy album. Utwór “Módl się za nami” to pierwszy kawałek z krążka, który ukaże się jesienią tego roku nakładem wytwórni Kayax.

– Ta piosenka to moja historia, którą się z Wami dzielę i daję ją Wam ot tak, na tacy – mówi Karolina Czarnecka.

– Jestem kobietą hybrydą z własną indywidualną historią, momentami radosną, a chwilami smutną. Dotykałam już wielu materii i struktur, a teraz tak na poważnie używam formy rapu. I bardzo mnie to kręci. Lubię wychodzić poza strefę komfortu. Na nowej płycie kurs na rap zostanie utrzymany, ale wzbogacony będzie o kontekst ukochanego przeze mnie wschodu. Łączę na niej konserwatyzm i magię Podlasia i zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto w którym żyję. Zderzam wschód z zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel zachwyca w wyjątkowej sesji dla Vevo (WIDEO)

“Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.” – te słowa Marii Skłodowskiej-Curie doskonale pasują do piosenki, która opowiada o tym, jak to jest być sobą w niekoniecznie przyjaznym świecie. I choć artystka w naturalny sposób patrzy z kobiecej perspektywy, to sama historia, jak i przekaz z niej płynący, zdecydowanie nie mają płci. A rap i tłuste bity kolektywu Winettou to nie tylko forma artystycznej ekspresji, ale i znakomity transmiter opowieści. 

Karolina Czarnecka porusza się po różnych dziedzinach sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką “Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 r. Jest dyplomowaną lalkarką i prawie dyplomowaną aktorką dramatyczną; współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Żelaznych Wagin oraz Gangu Śródmieście. 

W 2014 roku artystka wydała debiutancką solową EP-kę “Córka”, na której znalazły się – obok przeboju z PPA – piosenki “Zjawa” czy “Demakijaż” z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. miał swoją premierę album “Solarium 2.0” – promowany singlami “Anaruk” i “Mój pokój” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej na pierwszym krążku. Płytę promowała trasa koncertowa “Solarium 2.0 18/19”, w ramach której artystka odwiedziła ponad 20 miast.

▸ Przeczytaj również: Cleo z zaskakującą decyzją! Tego nikt się nie spodziewał

Módl się za nami
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie