MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyKarolina Czarnecka modli się za nami (WIDEO)

Karolina Czarnecka modli się za nami (WIDEO)
K

Zobacz teledysk do utworu „Módl się za nami”.

REKLAMA
REKLAMA

Karolina Czarnecka zapowiada nowy album. Utwór “Módl się za nami” to pierwszy kawałek z krążka, który ukaże się jesienią tego roku nakładem wytwórni Kayax.

– Ta piosenka to moja historia, którą się z Wami dzielę i daję ją Wam ot tak, na tacy – mówi Karolina Czarnecka.

REKLAMA

– Jestem kobietą hybrydą z własną indywidualną historią, momentami radosną, a chwilami smutną. Dotykałam już wielu materii i struktur, a teraz tak na poważnie używam formy rapu. I bardzo mnie to kręci. Lubię wychodzić poza strefę komfortu. Na nowej płycie kurs na rap zostanie utrzymany, ale wzbogacony będzie o kontekst ukochanego przeze mnie wschodu. Łączę na niej konserwatyzm i magię Podlasia i zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto w którym żyję. Zderzam wschód z zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel zachwyca w wyjątkowej sesji dla Vevo (WIDEO)

“Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.” – te słowa Marii Skłodowskiej-Curie doskonale pasują do piosenki, która opowiada o tym, jak to jest być sobą w niekoniecznie przyjaznym świecie. I choć artystka w naturalny sposób patrzy z kobiecej perspektywy, to sama historia, jak i przekaz z niej płynący, zdecydowanie nie mają płci. A rap i tłuste bity kolektywu Winettou to nie tylko forma artystycznej ekspresji, ale i znakomity transmiter opowieści. 

Karolina Czarnecka porusza się po różnych dziedzinach sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką “Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 r. Jest dyplomowaną lalkarką i prawie dyplomowaną aktorką dramatyczną; współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Żelaznych Wagin oraz Gangu Śródmieście. 

W 2014 roku artystka wydała debiutancką solową EP-kę “Córka”, na której znalazły się – obok przeboju z PPA – piosenki “Zjawa” czy “Demakijaż” z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. miał swoją premierę album “Solarium 2.0” – promowany singlami “Anaruk” i “Mój pokój” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej na pierwszym krążku. Płytę promowała trasa koncertowa “Solarium 2.0 18/19”, w ramach której artystka odwiedziła ponad 20 miast.

▸ Przeczytaj również: Cleo z zaskakującą decyzją! Tego nikt się nie spodziewał

Módl się za nami
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA