MUZOTAKTNEWSYMuzykaMadonna prezentuje zachwycający wizualnie klip „Batuka”

Madonna prezentuje zachwycający wizualnie klip „Batuka”
M

REKLAMA
REKLAMA

Madonna zaprezentowała klip do utworu zatytułowanego „Batuka”. W wideo możemy podziwiać niepowtarzalną Orquestra Batukadeiras.

Za reżyserię klipu odpowiada Emmanuel Adjei, który stworzył również teledysk do „Dark Ballet”. Zdjęcia powstały na wybrzeżu w Lizbonie. „Batuka” jest zainspirowana Batuque, gatunkiem muzyki oraz stylem tańca wywodzącym się z Wysp Zielonego Przylądka, niezwykle ważnego elementu kultury.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel zachwyca w wyjątkowej sesji dla Vevo (WIDEO)

REKLAMA

W trakcie prac nad „Madame X”, Madonna zapoznała się z Dino d’Santiago, Portugalczykiem, którego rodzina pochodzi z Wysp Zielonego Przylądka. Artysta przedstawił Madonnę wielu lokalnym wykonawcom, w tym właśnie Orquestra Batukadeiras. Światowa gwiazda zaprosiła zespół na swoją płytę.

Jak wspomina Madonna: – Weszliśmy do maleńkiego klubu pośrodku niczego. Kobiety siedzące w kółku grały na bębnach, śpiewały po kreolsku i tańczyły. To było tak inspirujące, że postanowiłam zapytać o możliwość współpracy z nimi. Rezultat to „Batuka”. Nagrywanie było wręcz religijnym przeżyciem. To było jak całkowita celebracja życia.

Niedawno Madonna udostępniła film dokumentalny „World of Madame X”, dzięki któremu możemy dowiedzieć się więcej o procesie powstawania najnowszej płyty artystki. Obraz dostępny jest w Amazon Prime Video. We wrześniu tego roku rozpoczyna się „The Madame X Tour”. Szczegółowa rozpiska koncertów dostępna jest na oficjalnej stronie.

▸ Przeczytaj również: Cleo z zaskakującą decyzją! Tego nikt się nie spodziewał

Batuka
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie
REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA