Celeste uwodzi! Zobacz teledysk do singla „Coco Blood”

Do utworu powstał przepełniony kolorami klip w reżyserii Crackstevens aka Akinoli Davies Jra (Blood Orange, Neneh Cherry).

Celeste uwodzi „Coco Blood”
fot. materiały prasowe

Uwodzi tłumy zarówno na Primaverze, jak i na Glastonbury. Wschodząca gwiazda soulu Celeste prezentuje nowy singiel „Coco Blood”.

W dni premiery „Coco Blood”, Celeste ogłosiła koncerty na Pitchfork Paris (31 października) i w klubie Omeara w Londynie (12 listopada). Artystka będzie również supportować Michaela Kiwanukę podczas europejskich występów w listopadzie i grudniu.

– „Coco Blood” to piosenka o dorastaniu. Główna linijka tekstu „czy jesteś wystarczająco ciepły” dotyczy wewnętrznego dialogu, pytania, czy jesteś wystarczająco silny, dobry, zdeterminowany, by osiągnąć wszystko to, czego pragniesz – tłumaczy Celeste. Tytuł piosenki to także nawiązanie do jamajskich korzeni artystki. 

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel rozstała się z chłopakiem?! Twierdzi, że dobrze jest, jak jest!

Zdjęcie na zapadającą w pamięć okładkę singla wykonał Davies, natomiast Celeste przygotowała kolaż we współpracy z Bryanem Riverą, który wcześniej tworzył okładki m.in. dla Kali Uchis, Kanye Westa czy Post Malone’a.

Celeste w 2019 może poszczycić się kilkoma ważnymi osiągnięciami: artystka supportowała Neneh Cherry w Brighton oraz Janelle Monae w Berlinie, BBC Radio 1 zaprosiło ją do sesji Maida Vale, została wybrana przez luksusową markę Mulberry, by wystąpić na ich letniej imprezie, zadebiutowała na słynnym Glastonbury oraz zagrała koncerty w charakterze głównej gwiazdy w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles.

NME opisał set Celeste z Primavery jako „czarujący”, a głos artystki dziennikarze określili głos artystki mianem „skruszonego jedwabiu”. O Brytyjce zrobiło się głośno w 2018 za sprawą singli „Both Sides of the Moon” oraz „Lately”. W marcu 2019 wokalistka wydała EP-kę „Lately”, na którą trafiło pięć utworów. Artystka mogła liczyć na dobre słowa m.in. od Eltona Johna, Annie Mac, magazynów „i-D”, „Wonderland” i wielu innych.

Celeste to wschodząca gwiazda – i-D.

Zdecydowanie trzeba śledzić jej karierę – Wonderland.

Zręczne, poetyckie opowiadanie historii; obezwładniający wokal; szczodra dusza – Interview.

Głos Celeste złamie wasze serca – Notion.

Bez żadnej ściemy odsłania duszę – Sunday Times Culture.

▸ Przeczytaj również: Julia Wieniawa i Baron mają bardzo pracowite wakacje! “Na wypoczynek udamy się…”

Coco Blood
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie