MUZOTAKTNEWSYMuzykaNorah Jones powraca z nowym singlem “Take It Away”

Norah Jones powraca z nowym singlem “Take It Away”
N

REKLAMA
REKLAMA

Piosenkę wyprodukowała Norah Jones wspólnie z Thomasem Bartlettem. Usłyszymy w niej Norah śpiewającą i grającą na fortepianie. Tarrionę na wokalach , Bartletta na klawiszach i z towarzyszeniem Karriem Riggins na perkusji. Posłuchajcie kawałka poniżej na MUZOTAKT.pl

Dziewięciokrotna zdobywczyni nagrody Grammy Norah Jones wydaje właśnie kolejny singiel zatytułowany “Take It Away” z udziałem Tarriony Tank Ball z grupy Tank and The Bangas.

REKLAMA

Widziałam Tank And The Bangas w Nowym Orleanie w 2016 i byłam zauroczona” mówi Jones. „Skontaktowałam się z Tarrioną szybko i od razu się zaprzyjaźniłyśmy. To był niesamowity kreatywny czas spędzony razem w studio 
-Norah Jones 

W ubiegłym roku, po wydaniu albumu Day Breaks Jones w tajemnicy powróciła do studia gdzie w atmosferze spontaniczności i radości z  tworzenia muzyki spotkała się z przyjaciółmi na krótkie, w dużej mierze improwizowane sesje.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel rozstała się z chłopakiem?! Twierdzi, że dobrze jest, jak jest!

“Byłam zainspirowana by nagrywać nowe rzeczy, ale chciałam by odbyło się to szybko, łatwo, przyjemnie  i bez presji.  To wspaniałe móc pracować z innymi muzykami w ten sposób. Tylko kilka dni w studio i to wystarczyło” – Norah Jones

Single, które artystka zaczęła wydawać latem zeszłego roku były niezwykle zróżnicowane stylistycznie – od eksperymentalnej elektroniki, po akustyczne folkowe ballady i soulowe utwory na organy i instrumenty dęte. Siedem z tych nagrań zostało umieszczonych na albumie  “Begin Again”, który ukazał się kilka miesięcy temu.

Norah Jones kontynuuje swoją trasę koncertową po Ameryce Północnej i szykuje się na podbój Ameryki Południowej w grudniu 2019.

NORAH JONES – 2019 TOUR

July 26 – Martin Woldson Theater at the Fox – Spokane, WA
July 27 – Chateau Ste. Michelle Winery – Woodinville, WA
July 28 – The Orpheum – Vancouver, BC
July 31 – Centennial Hall – Juneau, AK
August 2 – Bear Tooth Theatrepub – Anchorage, AK
August 3 – Bear Tooth Theatrepub – Anchorage, AK
August 4 – Bear Tooth Theatrepub – Anchorage, AK
September 14 – Harvest Moon Gathering – Lake Hughes, CA
December 2 – Movistar Arena – Bogotá, Colombia
December 4 – Parque de la Exposición Ampitheater – Lima, Peru
December 6 – Caupolicán Theater – Santiago, Chile
December 16 – BA Arena – Buenos Aires, Argentina

Norah Jones po raz pierwszy pojawiła się na światowej scenie w 2002 roku z genialną płytą Come Away With Me, która zaprezentowała jej wyjątkowy głos i zdobyła aż 5 nagród Grammy, sprawiając, że artystka stałą się wielką międzynarodową gwiazdą. Od tego czasu Norah sprzedała 50 milionów albumów na całym świecie i zdobyła 9 nagród GRAMMY. Wydała serię uznanych i popularnych albumów solowych – Feels Like Home (2004), Not Too Late (2007), The Fall (2009), Little Broken Hearts (2012) i Day Breaks (2016) – oraz albumy ze swoimi zespołami: The Little Willies i Puss N Boots. Kompilacja z 2010 Featuring Norah Jones zaprezentowała niesamowitą wszechstronność artystki, prezentując efekty jej współpracy z tak różnymi muzykami, jak Willie Nelson, Outkast, Herbie Hancock i Foo Fighters. Album Little Broken Hearts, wyprodukowany przez Danger Mouse, to fascynujący krok w ewolucji artystycznej jednej z najbardziej intrygujących artystek. Z kolei płytą Day Breaks Norah powróciła do swoich jazzowych korzeni, jednocześnie wplatając elementy takich gatunków amerykańskiej muzyki, jak country, folk, rock, soul, jazz.

Ostatnio Jones wydała serie eklektycznych singli stworzonych we współpracy z takim artystami jak Jeff Tweedy, Thomas Bartlett, Brian Blade czy Tarriona Tank Ball.

▸ Przeczytaj również: Julia Wieniawa i Baron mają bardzo pracowite wakacje! “Na wypoczynek udamy się…”

Take It Away
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA