DJ Shadow z czystą rapową adrenaliną w „Rocket Fuel”

W kawałku zatytułowanym „Rocket Fuel” gościnnie słyszymy legendarne De La Soul.

DJ Shadow z czystą rapową adrenaliną w „Rocket Fuel”
fot. materiały prasowe

DJ Shadow prezentuje pierwszy od 2017 roku premierowy utwór. Możecie go posłuchać poniżej na MUZOTAKT.pl

DJ Shadow powraca po dwóch latach przerwy! Kawałek trafi na nowy album DJ Shadowa, który ukaże się jeszcze w tym roku. Znalazł się także na playliście „Madden NFL 20”.

„Rocket Fuel” eksploduje samplami wokalnymi, instrumentów dętych oraz niezastąpionym scratchem DJ Shadowa. De La Soul tradycyjnie daje muskularny popis.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel rozstała się z chłopakiem?! Twierdzi, że dobrze jest, jak jest!

Jak opowiada sam artysta:

Od mojego ostatniego albumu, „The Mountain Will Fall”, minęło już trochę czasu. Po zakończeniu trasy nie byłem zbyt aktywny publicznie, a to dlatego, że w całości skupiłem się na tworzeniu nowego materiału. Zwykle staram się nie przesadzać z tego typu stwierdzeniami i nie czuję się komfortowo, tworząc wielki hype wokół mojej twórczości, ale muszę przyznać, że czeka nas kilka naprawdę ekscytujących rzeczy. Do „Rocket Fuel” udało mi się zaprosić moich hip-hopowych bohaterów, De La Soul. Efektem jest czysta rapowa adrenalina – DJ Shadow.

To nie pierwszy raz, gdy DJ Shadow spotyka się w studiu z De La Soul; na albumie „The Less You Know, the Better” znalazł się wspólny kawałek z Posdnousem, artysta samplował też kawałki rapowego trio na swoim ikonicznym debiucie „Endtroducing…..”.

„The Mountain Will Fall” ukazało się w 2016 nakładem Mass Appeal. Artysta zaprezentował „Nobody Speak” wspólnie z Run The Jewels w „Tonight Show”, po raz pierwszy w karierze trafił na szczyt Billboard Dance/Electronic Chart oraz wystąpił na ponad stu koncertach, w tym na Coachelli czy Pitchfork Paris. W 2017 ukazała się EP-ka „The Mountain Has Fallen”, na której gościnnie pojawili się Danny Brown i Nas. 

▸ Przeczytaj również: Julia Wieniawa i Baron mają bardzo pracowite wakacje! “Na wypoczynek udamy się…”

Rocket Fuel / DJ Shadow
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie