Rafał Konopka, twórca projektu Ocean of Noise, nagrał nowy album.

Po trzech latach od premiery debiutanckiego krążka wraca z albumem “Still In A Dream”. Nowa płyta będzie mini-albumem z pięcioma całkiem nowymi utworami, które zarejestrowano między październikiem a grudniem ubiegłego roku.

Rafał Konopka, twórca projektu Ocean of Noise, realizował go w Białymstoku, Warszawie oraz Poznaniu. W dwóch pierwszych miastach powstawała muzyka. – Zawsze chciałem nagrać album, w którym dominująca część muzyki powstałaby na żywych instrumentach.

W końcu mi się to udało, bo większość partii instrumentalnych na “Still In A Dream” to prawdziwe, żywe granie z muzykami z którymi współpracuję od dawna albo z takimi, których specjalnie zaprosiłem z tej okazji – podkreśla lider projektu.

W Poznaniu powstawały zaś partie wokalne. W odróżnieniu od debiutanckiego krążka, gdzie do współpracy przy utworach Rafał zaprosił pięciu wokalistów, na “Still In A Dream” usłyszymy wyłącznie Magdalenę Nowetę. Artystka ponownie współpracuje przy projekcie Ocean of Noise – na poprzednim krążku zaśpiewała w trzech utworach, a kompozycje cieszyły się uznaniem recenzentów oraz słuchaczy.

– Myślę, że Magda czuje stylistykę i ducha projektu Ocean of Noise – komentuje Konopka. – A dzięki temu, że spotkamy się tym razem tylko z jej głosem, płyta zyskuje na spójności i wyrazistości – podkreśla i dodaje, że choć tytuł albumu sugeruje senne klimaty, to słuchacze mogą być zaskoczeni, gdy usłyszą efekt końcowy.

Zarówno “Still In A Dream” jak i debiutancki album powstały dzięki stypendium, które Rafał Konopka otrzymał od Prezydenta Białegostoku. – Stypendium pomaga nam tworzyć rzeczy, które pokazują potem ludziom w całej Polsce, że u nas też dzieją się warte uwagi, artystyczne rzeczy – podkreśla twórca.

Dzięki stypendium artysta miał okazję współpracować z muzykami z Białegostoku i całej Polski – producentem płyty jest Michał Kupicz, znany z pracy z takimi artystami i zespołami jak Mitch&Mitch, Król, We draw A, Trupa Trupa czy Maja Kleszcz).

Artysta zapowiada, że wkrótce możemy spodziewać się premiery pierwszego singla.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!