MUZOTAKTNEWSYFilmØrganek i O.S.T.R. śpiewają dla Piłsudskiego

Ørganek i O.S.T.R. śpiewają dla Piłsudskiego

REKLAMA
REKLAMA

Ørganek nagrał piosenkę przewodnia do filmu “Piłsudski” z Borysem Szycem w roli tytułowej. Do współpracy zaproszono rapera – O.S.T.R. Już 13 września w kinach pojawi się długo oczekiwany film Michała Rosy „Piłsudski”. Akcja filmu dzieje się w czasach, gdy odzyskanie niepodległości było misją niemal niemożliwą.

Prezentujemy piosenkę, którą specjalnie do filmu napisali Ørganek i O.S.T.R. Posłuchaj wybuchowej mieszanki rocka i hip-hopu w piosence „To nie miało prawa się stać”. Do utworu powstał również teledysk.

REKLAMA

Nagranie nosi tytuł “To nie miało prawa się stać”. Utwór miał premierę w Liście przebojów Trójki.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel rozstała się z chłopakiem?! Twierdzi, że dobrze jest, jak jest!

– Jakiś czas temu zostałem poproszony o napisanie piosenki, która będzie zapowiadać ten film – opowiadał Tomasz Organek w rozmowie z Markiem Niedźwiedzkim. – Piosenka reklamująca film to bardzo odpowiedzialna sprawa, szczególnie jeśli dotyczy tak poważnego tematu jakim jest historia Józefa Piłsudskiego i jego dojścia do władzy. Miałem nie lada zagwozdkę, by sprostać temu zadaniu, ale podobno sprostałem. 

Organek dodał, że piosenka jest nowoczesna i utrzymana w duchu współczesnego grania. W nagraniu znajdziemy mocne rockowe riffy, rap, a także romantyczną balladę. 

„To nie miało prawa się stać, to nie miało prawa się udać” śpiewa Tomasz Organek w pierwszych wersach piosenki, nawiązując do wydarzeń, które obejmuje akcja filmu „Piłsudski”. W 1900 roku Rzeczpospolita nie tylko nie istniała, ale była wręcz nieosiągalnym fantomem. Zaborcy zabraniali nawet używania słowa „Polska”. Rodzimy język był represjonowany, Polakom łamano kariery, odbierano majątki, przekreślano perspektywy. Patriotyzm uchodził za najgorszą chorobę. Ale nie każdy tak myślał. Piłsudski konsekwentnie wierzył, że Polska niepodległość jest możliwa.

Tak o piosence „To nie miało prawa się stać” mówi Tomasz Organek: – Piosenka do filmu „Piłsudski” to umiejętne połączenie nowoczesnych konwencji, od silnego rockowego riffu, poprzez rap, na filmowej balladzie skończywszy. Komponując ten utwór, chciałem oddać zarówno ducha mocno sensacyjnej historii, której pierwszoplanową postacią jest młody Marszałek, jej wolnościowy, romantyczny etos, ale też nawiązać do teraźniejszości, wskazując na dość niespokojny charakter naszych czasów.

▸ Przeczytaj również: Coke SSSummer Music Tour: Natalia Szroeder, Sarsa, Smolasty, Otsochodzi!

To nie miało prawa się stać
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA