29 stycznia 2016 ukaże się debiutancka solowa płyta Charliego Putha, współautora superprzeboju “See You Again” z filmu “Szybcy i wściekli 7”.

Album nosi tytuł “Nine Track Mind”. Charlie Puth to ogromnie utalentowany absolwent prestiżowej szkoły Berklee College Of Music. Będąc nastolatkiem uczył się muzyki klasycznej i jazzu w Manhattan School Of Music w nowojorskim Harlemie.

W tym okresie zaczął publikować swoje piosenki oraz covery na YouTubie. A potem… Potem słynna prezenterka telewizyjna Ellen DeGeneres zaprosiła Charliego do programu po tym, jak usłyszała jego przeróbkę “Someone Like You” Adele.

Audycję DeGeneres oglądają miliony Amerykanów, więc liczba wielbicieli talentu Putha zaczęła gwałtownie rosnąć.

Mając niespełna 24 lata Charlie Puth jest twórcą rozpoznawalnym, który dokładnie wie, czego chce. A chce na bazie ukochanego popu tworzyć piosenki, zahaczające o hip-hop, soul, jazz.

Pierwszym singlem promującym album jest piosenka “Marvin Gaye” będąca hołdem dla tragicznie zmarłej legendy soulu. Gościnnie w utworze pojawia się Meghan Trainor. Piosenka zdobyła szczyty list w Anglii i Irlandii. W Polsce utwór dotarł na trzecie miejsce najchętniej granych utworów w Polsce. Porywające wykonanie przeboju z udziałem Meghan Trainor miało miejsce na gali American Music Awards.

Kolejnym singlem promującym płytę “Nine Track Mind” jest otwierająca materiał kompozycja “One Call Away”. Utwór sukcesywnie wspina się na listach przebojów. Charlie nagrał kompozycję “One Call Away” w kilku wersjach. Niedawno, na zlecenie firmy Fiat Chrysler Automobiles, powstał inny miks oraz wideoklip do piosenki. W filmiku występują Brett Eldredge, Ty Dolla $ign i Sofia Reyes.

ZOBACZ TELEDYSK
CHARLIE PUTH – ONE CALL AWAY

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!