Ewa Abart zapowiada nowy album zatytułowany “Lucky Days” – premiera w marcu!

Od lat zatracona w świecie muzyki i filmu, także zawodowo – scenarzystka, producent filmowy. Zadebiutowała w 2008 roku albumem „Retrospekcja” we współpracy z Dominikiem Trębskim (Muzykoterapia, Zakopower). Po latach wraca albumem zawieszonym pomiędzy electro pop a chillout/downtempo. Zafascynowana alternatywną sceną berlińską, inspiracji szukała też we Francji i wśród londyńskich muzyków.

O swojej muzyce sama mówi “pop noir”. Wszystkie teksty na płycie wyszły spod pióra Ewy. Album powstał we współpracy z Tomkiem Ślesickim, utalentowanym operatorem filmowym, twórcą wielu teledysków, m.in. do piosenek Dawida Podsiadło, Sorry Boys, Bokka.

Ewa mówi o Tomku- samorodny talent , nieoszlifowany diament. Bo choć nie kończył szkoły muzycznej potrafił wypracować własny styl kompozycji, stworzył muzykę do trzech filmów krótkometrażowych i wszystkie utwory na płytę Ewy.

Płytę promuje singiel “Lucky Days” – Kompozycja z pozoru pogodna, słoneczna, optymistyczna, już po drugim przesłuchaniu zostawia jednak słuchacza w aurze nostalgii i lekkiej melancholii. Stylistycznie nawiązuje do lat 80-tych. To jedyna taka kompozycja na płycie.

Płyta Abart to album, w którym wszystkie utwory stanowią osobne historie, posługują się innymi środkami wyrazu-zachowując jednak pewien ulotny wspólny mianownik.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!