Elbow zapowiadają album „Giants of All Sizes”

Elbow zapowiadają album „Giants of All Sizes”
fot. materiały prasowe

Brytyjski kwartet Elbow zapowiada na 11 października wydanie nowego studyjnego albumu.

Lider Elbow, Guy Garvey opisuje album jako „wściekły, staroświecki lament faceta, który znalazł ukojenie w rodzinie, przyjaciołach, zespole i nowym życiu”. To płyta o opowiadająca o osobistej stracie, ale też pokazująca ją w szerszym kontekście, na tle niesprawiedliwości i podziałów nie tylko w UK, ale też na całym świecie. Płyta, która mogłaby by nagrana tylko w 21 wieku.  

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel rozstała się z chłopakiem?! Twierdzi, że dobrze jest, jak jest!

Paradoksalnie, „Giants of All Sizes” powstało w atmosferze relaksu i luzu – zespół powrócił do nagrań live w studio, odważając się na eksperymenty z analogowym sprzętem co nadało utworom lżejszy, koncertowy feeling. 

Płytę promuje singiel „Dexter & Sinister” – siedmiominutowa muzyczna podróż, splatająca potężny basowy groove, z wyrazistymi klawiszami i pozornie przypadkowymi partiami pianina i gitar, zakończona szybowaniem w kierunku słońca. 

„Giants of All Sizes” nagrano w studiach w Hamburgu, Brixton, Vancouver i Salford, dodatkowych nagrań dokonano w domach muzyków  Manchesterze. Podobnie jak cztery poprzednie płyty również ta  została  wyprodukowana i zmiksowana przez pianistę grupy, Craiga Pottera.

▸ Przeczytaj również: Sasha Strunin o walce ze środowiskami LGBT! “Płeć nie ma tu…

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie