Nowa płyta Afromental już 20 września!

Wystartowała przedsprzedaż albumu "5".

Nowa płyta Afromental już 20 września!
fot. materiały prasowe

Już 20 września światło dzienne ujrzy nowy album zespołu Afromental, płyta zatytułowana “5” jest już dostępna w przedsprzedaży w specjalnej wersji zawierającej autografy oraz wlepki.

Ciężko stwierdzić, czy album Afromental “5” to po prostu nowa porcja muzyki, czy jest to deklaracja obrania nowej i to bardzo konkretnej drogi artystycznej. Ważne jest jedno – po kilkunastu latach działalności, zespół udowadnia, że nie jest tylko popkulturowym zjawiskiem medialnym, a zespołem rockowym z krwi i kości!

▸ Przeczytaj również: Majka Jeżowska: Nie jestem jeszcze gotowa do tej roli, sama chcę czerpać z życia

Muzycznie mamy tu pełny wachlarz najlepszych rockowych tradycji – jest surowo, organicznie i rasowo. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że podstawowym założeniem płyty, jest trzymanie słuchacza w pełnym napięciu i zaskakiwanie na każdym kroku nowymi kolorami. Kolejnym na to dowodem jest warstwa liryczna albumu.
Afromental mówi do nas w sposób maksymalnie szczery, bezpośredni i pierwszy raz w swojej karierze – w całości po polsku.

Po raz pierwszy zespół zdecydował się również na współpracę z zewnętrznym producentem. Za produkcję albumu odpowiada Maciek Wasio, a miksem i masteringiem zajął się Marcin Bors.

Afromental na nowej płycie nie stara się na siłę odmładzać, nie ma tutaj pogoni za aktualnymi trendami – to dojrzałe granie, dojrzałych facetów.  

Na nowej płycie znaleźć można, doskonale już znane, single “Odpowiedz” oraz“Korzenie”, a także dziewięć zupełnie nowych kompozycji.

Tracklista Afromental:

1. Gra
2. Odpowiedz
3. Korzenie
4. Kłam
5. Na Pół
6. Skamieniali
7. Tu i Teraz
8. Wściekłe Psy
9. Pasażer
10. Odłamki
11. Tobie

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel i Kristian Kostov to murowany hit wakacji! („Live It Up”)

Odpowiedz / Afromental
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie