Lato z Radiem: Natalia Przybysz, Skubas i Barbara Wrońska z nowościami na finale w Krakowie

Zapowiada się niezła impreza!

Warszawskie Combo Taneczne 2 Lato z Radiem Festiwal 2019 Puck
fot. Darek Kawka / Polskie Radio

W dniach 30-31 sierpnia w Krakowie odbędzie się finał imprezy Lato z Radiem. W Parku Jordana wystąpią m.in. The Dumplings, Barbara Wrońska, Mazolewski/Porter, Voo Voo, Przybysz – Przybysz, Skubas, Daria Zawiałow czy Mela Koteluk. 

Podczas koncertu otwarcia Lato z Radiem – w piątek 30 sierpnia – Barbara Wrońska wykona (z towarzyszeniem siostrzanego projektu Przybysz – Przybysz) po raz pierwszy własną interpretację pieśni Stanisława Moniuszki “Złota rybka”. Radiowa premiera tego utworu zaplanowana została dopiero na 6 września.

▸ Przeczytaj również: Robert Downey Jr. przerwał koncert The Rolling Stones na prośbę NASA

Muzyczną niespodziankę dla krakowskiej publiczności szykuje również Natalia Przybysz, która w piątkowy wieczór zaprezentuje premierowo utwór “Ciepły wiatr”. Nagranie to zapowiadać będzie najnowszą solową płytę artystki “Jak malować wiatr”, która ukaże się w październiku tego roku. 

Z kolei w sobotę 31 sierpnia przynajmniej kilka nowych kompozycji zaprezentuje przedpremierowo Skubas. – Będzie to dla mnie bardzo ważny dzień, bo planuję zagrać nowe piosenki, które jeszcze nigdy i nigdzie nie wybrzmiały. Te premierowe kompozycje znajdą się na następnym moim albumie i część z tego materiału zagramy na żywo przed krakowską publicznością – zapowiada artysta.

W Krakowie wystąpią również: Smolik/Kev Fox, The Dumplings, Król, Mazolewski/Porter, Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, Voo Voo, Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Julia Pietrucha, Daria Zawiałow, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Sławek Uniatowski & Chopin University Big Band.

– Wielki finał Lato z Radiem Festiwal 2019 to nie tylko kilkudziesięciu najlepszych polskich wykonawców, audycje Polskiego Radia na żywo i atrakcje w trzech specjalnych strefach dla widzów, ale również muzyczne premiery i niespodzianki. To będą fantastyczne dwa dni z muzyką na najwyższym poziomie i w najlepszym rodzimym wykonaniu – zapowiada Piotr Metz, dyrektor artystyczny wydarzenia. 

W piątek (30.08) większość Trójkowych audycji będzie nadawana wprost z terenu festiwalu. Również kolejnego dnia (31.08) odbędą się spotkania z dziennikarzami w studiach plenerowych Polskiego Radia. 

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel i Kristian Kostov to murowany hit wakacji! („Live It Up”)

Lato z Radiem
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie