James Blunt zagra koncert w Gliwicach

James Blunt
James Blunt fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Specjalista od ballad, w tym osławionego hitu “You’re Beautiful”, wystąpi w Polsce w przyszłym roku. Po flircie z muzyką elektroniczną artysta powraca do starych brzmień w połączeniu z gitarą. James Blunt zaprezentuje w Arenie Gliwice swój najnowszy repertuar z płyty, która ujrzy światło dzienne jeszcze tej jesieni. Koncert w Polsce odbędzie się 7 marca.

Pierwszy album “Back To Bedlam” James Blunt wydał jesienią 2004 roku. Wkrótce potem ze stacji radiowych na całym świecie popłynęła ballada “You’e Beautiful”, która stała się największym hitem wokalisty. Do dzisiaj teledysk obejrzano ponad 400 mln razy. Od tego czasu artysta wydał kolejne cztery albumy. Wszystkie sprzedały się w 23 mln egzemplarzy. Dystans Jamesa Blunta do otaczającego świata, dowcip i urok osobisty znane są nie tylko jego zagorzałym fanom. 

▸ Przeczytaj również: Robert Downey Jr. przerwał koncert The Rolling Stones na prośbę NASA

– Świetnie zagrane i zaśpiewane melodyjne piosenki, które nie odbiegają od pierwowzoru na płycie, obecność wielkiego światowego hitu znanego niemal każdemu, zabawna atmosfera i znakomity kontakt z fanami. To wszystko można powiedzieć o koncertach Jamesa Blunta, który od 15 lat niezmiennie zachwyca publiczność. Taki też był występ artysty w maju 2018 roku w warszawskim Torwarze – przypomina Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert Jamesa Blunta w przyszłym roku w Polsce.

Publika ostatniego koncertu w Warszawie znała wiele piosenek, nie tylko “You’re Beautiful”, ale także “Goodbye My Lover”, “High” czy “Bonfire Heart” i śpiewała razem z nim. Jest duża szansa na to, że i tym razem będzie podobnie. Oprócz znanych utworów Blunta z pewnością usłyszymy kilka nowych. Po flircie z muzyką elektroniczną – jego ostatnim epizodem z tym stylem muzycznym jest utwór “Walk Away” nagrany wspólnie niemieckim DJ-em i producentem muzycznym Alle Farben – artysta zapowiada powrót do starych brzmień, czyli do tego, co robi najlepiej. 

Nowa płyta nosi nazwę “Once Upon A Mind” i w wersji cyfrowej właśnie została udostępniona do sprzedaży. Tradycyjny krążek kupić będzie można od 25 października. Fani znajdą tu klasyczne piosenki, które “poruszą zarówno serce, jak i głowę” – zapewnia sam James Blunt. Zapowiedzią albumu są pierwsze cztery piosenki, które wkrótce ujrzą także światło dzienne jako pojedyncze single. Będą to: niczym powiew świeżości “Cold”, wzruszająca ballada “Monsters”, mocno popowa “5 Miles” oraz nieco w stylu country piosenka “Halfway”. Cały album ma być kwintesencją ciepła i osobowości Jamesa Blunta. 

W lutym 2020 roku James Blunt ruszy w trasę promującą nowy krążek. Najpierw wystąpi na ośmiu koncertach w Wielkiej Brytanii, później artysta zaśpiewa kilka razy w Niemczech, Francji Włoszech i Austrii oraz da pojedyncze koncerty w Holandii, Belgii, Szwajcarii, Czechach i na Węgrzech. Do Polski James Blunt przyjedzie 7 marca, wystąpi w Arenie Gliwice. Swój objazd po Europie zakończy miesiąc później – koncertem w prestiżowej, londyńskiej Royal Albert Hall.

▸ Przeczytaj również: Lana Del Rey powraca z krążkiem „Norman Fucking Rockwell” (AUDIO)

You’re Beautiful / James Blunt
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie