MUZOTAKTFotorelacjeLato z Radiem: Wielki finał w Krakowie za nami (ZDJĘCIA)

Lato z Radiem: Wielki finał w Krakowie za nami (ZDJĘCIA)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo
REKLAMADołącz do WhitePress

Dziesiątki tysięcy widzów zgromadziły 30 i 31 sierpnia finałowe koncerty Festiwalu Lato z Radiem w krakowskim Parku Jordana. Wystąpili m.in. Nosowska, Smolik / Kev Fox, Wrońska i Przyjaciele, Mela Koteluk, Daria Zawiałow, Przybysz-Przybysz, Mazolewski/Porter, Voo Voo, Król, Skubas, The Dumplings, Anita Lipnicka, Chopin University Big Band i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Było wiele niespodzianek, wzruszeń, porywających wykonań nowych, ale i dobrze znanych przebojów. 

Lato z Radiem: Dwa dni, 17 godzin koncertów, czołowi artyści polskiej sceny muzycznej, rodzinna atmosfera. Na scenie w krakowskim Parku Jordana spotkali się wykonawcy dobrze znani z anten Polskiego Radia: Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. Przygotowali wyjątkowy repertuar, specjalnie na wielki finał Festiwalu Lata z Radiem w Krakowie. Finał był wyjątkowy także z uwagi na miejsce, w którym stanęła scena: ponad dwustuletni Park Jordana, w którym nigdy wcześniej nie odbywały się tak wielkie imprezy muzyczne. „Lato z Radiem Festiwal” 2019 na zawsze przejdzie więc do historii miasta, jako wydarzenie, które poszerzyło jego koncertową mapę.

REKLAMA

▸ Przeczytaj również: Robert Downey Jr. przerwał koncert The Rolling Stones na prośbę NASA

Wielki finał rozpoczęła w piątek Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała Klauzy, która wykonała największe przeboje polskiej muzyki filmowej z gościnnym udziałem Chóru Polskiego Radia. Po orkiestrze na scenie pojawili się Smolik / Kev Fox, którzy rozpoczęli od zaaranżowanej przez Andrzeja Smolika „Polki Dziadek” – hymnu „Lato z Radiem Festiwal”. „Mam poczucie, że moje życie artystyczne jest w zenicie” – mówił Andrzej Smolik chwilę przed występem. Piątkowy koncert potwierdził jego słowa. 

Materiały promocyjne partnera

Park Jordana zapełnił się młodymi fanami zespołu The Dumplings, który jako kolejny zabrzmiał na scenie. Po tym, jak duet zapowiedział zawieszenie działalności, była to jedna z ostatnich okazji, aby usłyszeć ich przeboje na żywo. Kolejnym wykonawcą tego dnia był Król, który swoją muzyką tak oczarował publiczność, że tej nie przeszkadzał w zabawie nawet przelotny deszcz. Zaraz po nim scenę przejęli Mazolewski/Porter. Porwali oni publiczność ostrym brzmieniem, zaskoczyli wykonując kilka nowych utworów z najnowszej, niedawno wydanej płyty. Podobała się także Barbara Wrońska, która specjalnie na tę okazję zaprosiła do wspólnego występu przyjaciół: Brodkę, Kasię Nosowską, siostry Przybysz, Ralpha Kamińskiego i Piotra Ziołę. W piątkowy wieczór zachwyciła krakowską publiczność także premierowo wykonanym utworem „Rybka”, o którym powiedziała, że  jest jej własną interpretacją twórczości Stanisława Moniuszki. Kasię Nosowską z kolei zaskoczyła publiczność – śpiewając jej gromki „sto lat” i oklaskując za to, że w Krakowie na Festiwalu Lata z Radiem – dając tyle muzycznych emocji innym – świętowała swoje urodziny. Zgromadzonych w Parku Jordana fanów wzruszył syn artystki i zarazem muzyk jej zespołu Mikołaj Krajewski, który z okazji jej święta wyznał: „Najlepszą rzeczą, jaka mi się w życiu przydarzyła jest fakt, że jestem twoim synem!”. Prowadzący koncert Piotr Stelmach z radiowej Trójki poinformował, że Nosowskiej przyznano właśnie tytuł Mistrza Mowy Polskiej za 2019 rok. 

Przeczytaj także:  Strachy Na Lachy w klubie Wytwórnia! [ZDJĘCIA]

Natalia i Paulina Przybysz ujawniły, że ich piątkowy koncert był dla fanów ostatnią szansą,  aby na scenie zobaczyć je razem jako projekt Przybysz-Przybysz. Natalia Przybysz zrobiła krok w przyszłość, premierowo wykonując utwór „Cichy wiatr” – właśnie w piątek ukazał się na singlu zapowiadającym jej nową, solową płytę „Jak Malować Ogień”. Nie zabrakło również kultowych numerów z repertuaru niezapomnianej grupy Sistars.

Po mocnym występie sióstr muzyczny nastrój zmieniła formacja Fisz Emade Tworzywo. Na zakończenie pierwszego festiwalowego dnia  niespodzianką było i to, że siostry Przybysz gościnnie wystąpiły wraz z mamą Anną w kilku piosenkach Voo Voo. Z formacją Wojciecha Waglewskiego zagrało 23 bębniarzy z Ritmo Bloco, a zaśpiewała także Monika Borzym

Sobotni wieczór zainaugurował Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy – zespół, który w tym roku zagrał we wszystkich czterech festiwalowych miastach: Zakopanem, Pucku, Stalowej Woli i Krakowie. Tego dnia fanów nie zawiodła Anita Lipnicka, przypominając swoje największe przeboje w nowych aranżacjach. Publiczność entuzjastycznie przyjęła też występ Meli Koteluk

Skubas z kolei zaprezentował kilka nowych piosenek, które znajdą się na kolejnym albumie i pierwszy raz publicznie wykonał utwór napisany specjalnie na urodziny  syna. Zaraz po nim uwiodła publiczność Julia Pietrucha, a sobotni wieczór zakończyła w porywającym stylu Daria Zawiałow

Przeczytaj także:  Lato z Radiem w Myślenicach. Kto wystąpi na scenie?

▸ Przeczytaj również: Lana Del Rey powraca z krążkiem „Norman Fucking Rockwell” (AUDIO)

Koncerty poprowadzili dziennikarze muzyczni wszystkich anten Polskiego Radia: Marcin Kusy, Anna Will z Jedynki, Jacek Hawryluk z Dwójki, Anna Gacek, Piotr Metz, Piotr Stelmach, Tomasz Żąda z Trójki, Damian Sikorski, Ula Kaczyńska z Czwórki. Oni także byli gospodarzami sceny w Strefie Muzycznej na placu przed Muzeum Narodowym, gdzie przez dwa festiwalowe dni gościli gwiazdy festiwalu na spotkaniach otwartych dla publiczności. Prowadzili oni także na żywo – ze studiów plenerowych na Małym Rynku, Placu Szczepańskim, barce przy Kładce Ojca Bernatka i w Parku Jordana – najbardziej popularne audycje muzyczne Polskiego Radia, m.in. „Lato z Radiem”, „Listę przebojów Trójki”, „Listę osobistą”, „Muzyczną Jedynkę”, „Dwójkę na miejscu”, „PlenAir”. Ze Strefy Muzycznej Marek Niedźwiecki poprowadził sobotnią „Markomanię”. Publiczność nie zawiodła – słuchacze tłumnie stawili się nawet na poranne wydanie  „Zapraszamy do Trójki”, choć audycja zaczęła się o godz. 6.00.

W piątek i sobotę działały także Strefa Familijna w Parku Jordana, gdzie dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom zaprosili najmłodszych do wspólnej zabawy. Na Bulwarach Wiślanych działała Strefa Relaksu, gdzie królowała Ola Żelazo prowadząca „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce. Strefa Familijna oblężona była przez dzieci pragnące wziąć udział w konkursach, warsztatach reporterskich, nauczyć się cyrkowych sztuczek lub pozdrowić przyjaciół w audycji Polskiego Radia Dzieciom „Dziecięcy Koncert Życzeń”

Największa impreza muzyczna Polskiego Radia zgromadziła w Krakowie dziesiątki tysięcy uczestników, na wszystkie wydarzenia wstęp był wolny. Występy poszczególnych wykonawców  transmitowane były na antenach Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki, zaś całe wydarzenie dostępne było w streamingu na latozradiem.pl, na facebooku oraz na youtube. 

Przypomnijmy, że tegoroczny Festiwal Lata z Radiem wystartował 28-29 czerwca w Zakopanem, 19 i 20 lipca gościł w Pucku, zaś 8 i 9 sierpnia w Stalowej Woli.

Współorganizatorem wielkiego finału „Lato z Radiem Festiwal” 2019 było Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Lato z Radiem: Wielki finał w Krakowie za nami (ZDJĘCIA)
fot. materiały prasowe
Lato z Radiem: Wielki finał w Krakowie za nami (ZDJĘCIA)
fot. materiały prasowe
Lato z Radiem: Wielki finał w Krakowie za nami (ZDJĘCIA)
fot. materiały prasowe
Lato z Radiem: Wielki finał w Krakowie za nami (ZDJĘCIA)
fot. materiały prasowe
Lato z Radiem: Wielki finał w Krakowie za nami (ZDJĘCIA)
fot. materiały prasowe
Lato z Radiem: Wielki finał w Krakowie za nami (ZDJĘCIA)
fot. materiały prasowe
Lato z Radiem: Wielki finał w Krakowie za nami (ZDJĘCIA)
fot. materiały prasowe
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie
REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA