Praying Mantis pierwszy raz w Polsce

Praying Mantis pierwszy raz w Polsce
fot. materiały prasowe

Praying Mantis zagrają swój pierwszy koncert w Polsce już 2 listopada w krakowskim Zaścianku! Będą promowali wydany w zeszłym roku, dobrze przyjęty album „Gravity”. Oczywiście na koncercie nie zabraknie starszych, najbardziej znanych utworów grupy, takich jak „Children of the Earth”, „Captured City” czy „Panic in the Streets”.

Zespół Praying Mantis założony został w roku 1973 przez braci Tino i Chrisa Troyów. W 1981 roku wydali swój pierwszy album studyjny „Time Tells No Lies”, który wpisał się na stałe do kanonu New Wave of British Heavy Metal. Kolejny album, „Throwing Shapes”, bracia Troy wydali pod szyldem Stratus wraz z wokalistą Berniem Shawem (będącym od ponad 30 lat głosem Uriah Heep), a także perkusistą Clive’em Burrem (który zagrał na pierwszej, legendarnej płycie Iron Maiden).

▸ Przeczytaj również: Katy Perry i mnóstwo pięknych psów w teledysku „Small Talk  

Wraz z tym albumem muzycy zaczęli odchodzić od gatunku NWOBHM, kierując się w stronę melodyjnego rocka, jednak wspólnym mianownikiem i rozpoznawalną cechą grupy do dziś pozostają podwójne, harmonijne partie gitarowe, zapoczątkowane w latach ‘70 przez zespoły takie jak Wishbone Ash oraz Thin Lizzy, a także charakterystyczne partie wokali wspierających przywołujące na myśl Uriah Heep czy wspomniane Wishbone Ash.

Warto również dodać, że od 1990 do 2003 roku drugim gitarzystą prowadzącym w Praying Mantis był Dennis Stratton, który podobnie jak Clive Burr, zagrał na debiucie Iron Maiden. Dodatkowo w roku 1995 do szeregów zespołu dołączył Gary Barden, legendarny głos Michael Schenker Group. Owocem tej współpracy jest cieniony album studyjny „To the Power of Ten” oraz świetny album koncertowy „Captured Alive In Tokyo City”, który ukazał się również w formacie wideo.

Praying Mantis jako jeden z nielicznych zespołów wywodzących się z nurtu NWOBHM do dziś wydaje regularnie albumy oraz koncertuje, mając na koncie 11 albumów studyjnych. Jeśli chcecie posłuchać rocka światowego formatu, doskonałych melodii, solówek i popisów wokalnych, nie może Was zabraknąć na tym koncercie! ZAPRASZAMY!

▸ Przeczytaj również: Bebe Rexha już nie ma 20 lat! Tak uczciła swoje urodziny

Teledysk promujący nową płytę „Gravity”

Bilety kolekcjonerskie w cenie 85 zł (tylko 100 sztuk!!) będą dostępne pod adresem e-mail: [email protected] (zakup z odbiorem w dniu koncertu)

Bilety drukowane w cenie 90 zł będą dostępne w serwisie ebilet.pl oraz wybranych punktach sprzedaży (https://www.ebilet.pl/punkty-sprzedazy/)

W dniu koncertu bilety będą dostępne w klubie w cenie 100 zł.

Klasyczny przebój z pierwszej płyty zespołu
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie