Natalia Przybysz maluje ogień

"Jak malować ogień" to piąta solowa, autorska płyta Natalii Przybysz.

Natalia Przybysz zaprasza na koncerty (sprawdź, gdzie zaśpiewa)
fot. Monika Kmita / Warner Music Poland © Wszelkie prawa zastrzeżone

Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień oraz kompozycji, które ukazały się na poprzednich wydawnictwach – “Prąd” i “Światło nocne”. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiący blues, soul i jazz, żywe instrumenty. Uwagę zwraca fakt, że Natalia Przybysz postawiła zarówno na treść, jak i formę – album na CD oraz winylu wykonany jest z surowców pochodzących z recyklingu. Już teraz można zamawiać “Jak malować ogień”.

Natalia Przybysz powraca! “Jak malować ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy.

Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów “Prąd” i “Światło nocne”) do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna – Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami utworów w zaciszu podwarszawskiego domu Natalii. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

– “Jak malować ogień” jest o tym jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian – mówi Natalia Przybysz. – Gdy drzew i tlenu coraz mniej… Jak się kochać. Jak słuchać. Jak rozmawiać. Jak patrzeć i czego/kogo się trzymać najmocniej.

▸ Przeczytaj również: Bebe Rexha już nie ma 20 lat! Tak uczciła swoje urodziny

Natalia Przybysz, wytwórnia Kayax oraz tłocznia WM Fono postanowili stworzyć CD i winyl w możliwie, jak najbardziej ekologiczny sposób.

W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do zapisu danych. W związku z tym album Natalii jest przeźroczysty. Dodatkowo zrezygnowano z zadrukowania płyty, co wyeliminowało użycie kolejnych substancji chemicznych.

Winyl “Jak malować ogień” powstał w wyniku ponownego zmielenia odpadów z produkcji innych płyt winylowych. Odpady te, potocznie nazywane “obwarzankami”, tworzą się na etapie przycinania wyciągniętej z prasy płyty, do jej ostatecznego kształtu i rozmiaru. Materiał ten nadaje się do ponownego zmielenia ze względu na to, że nie został poddany pełnej obróbce termicznej, dzięki czemu nie traci swoich naturalnych właściwości plastycznych i nadaje się do ponownego użycia. Tu warto dodać, że każdy winyl będzie się od siebie różnił wizualnie, będzie miał różne kolory i niepowtarzalne wzory w zależności od tego, jakich ścinków użyto do jego produkcji.

Do wytworzenia opakowania zarówno płyty CD, jak i winyla zastosowano papier niepowlekany, makulaturowy, w 100% pochodzący z recyklingu.

Premiera albumu będzie miała miejsce 25 października, ale już dzisiaj na stronie sklepu wytwórni Kayax – Sklepmuzyka.pl, ruszył preorder. Poza możliwością wcześniejszego zamówienia numerowanego winyla i CD z autografem, istnieje opcja osobistego odbioru płyty z rąk Natalii Przybysz. Artystka będzie pełniła “dyżur” w siedzibie Kayaxu (Obrońców 2B, Warszawa) w dniu premiery w godzinach 15:00 – 19:00.

Natalia Przybysz wraz z zespołem rusza w trasę “Jak malować ogień”.

Artystka rozpocznie w listopadzie trasę promującą nowy album. Odwiedzi następujące miasta:

02.11.2019 – G2, Radom
03.11.2019 – Lizard King, Toruń
07.11.2019 – P23, Katowice
08.11.2019 – Zaklęte Rewiry, Wrocław
11.11.2019 – Tama, Poznań
14.112019 – Zmiana Klimatu, Białystok
23.11.2019 – Wytwórnia, Łódź
24.11.2019 – Kawon, Zielona Góra
01.12.2019 – Studio, Kraków
07.12.2019 – Kosmos, Szczecin
08.12.2019 – Stary Maneż, Gdańsk
11.12.2019 – Stodoła, Warszawa
12.12.2019 – Klub 30, Lublin
14.12.2019 – Rura, Częstochowa

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus o rozstaniu z Liamem Hemsworthem! Jest załamana?! (WIDEO)

Ciepły wiatr
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie