Green Day prezentuje singiel „Father Of All…”

Premiera nowego albumu już 7 lutego 2020 roku!

Green Day prezentuje singiel „Father Of All…”
fot. materiały prasowe

10 września 2019 r. pięciokrotnie nagradzany Grammy zespół Green Day wydał swój nowy singiel „Father Of All…”, który jest wiodącym utworem na ich trzynastym albumie studyjnym o tej samej nazwie. Płyta trafi do sprzedaży 7 lutego 2020 r.

Muzycy Green Day ogłosili także, że wyruszą w globalną trasę koncertową z zespołami Fall Out Boy i WeezerHella Mega Tour rozpocznie się 13 czerwca w Paryżu i zawita do wybranych miast w Europie, Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej. Ponadto Green Day wystąpi z solowymi koncertami w Europie i Azji.

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus, Ariana Grande i Lana Del Rey z “Aniołkami Charliego”!

Założony w 1986 roku w Berkeley w Kalifornii Green Day to jeden z najlepiej sprzedających się zespołów wszech czasów, z ponad 70 milionami sprzedanych płyt na całym świecie i 10 miliardami steamów audio/video. Ich kariera eksplodowała w 1994 roku po wydaniu przełomowego albumu „Dookie”, który sprzedał się w ponad 10 milionach egzemplarzy i osiągnął status diamentu.

Entertainment Weekly nazywa Green Day „najbardziej wpływowym zespołem swojego pokolenia”, a Rolling Stone pisze, że ​​„Green Day zainspirował młodych ludzi do założenia zespołów bardziej niż jakikolwiek inna grupa”.

W 2004 roku zespół wydał rockową operę „American Idiot”. Płyta sprzedała się w 7 milionach egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych i zdobyła nagrodę Grammy za najlepszy album rockowy. W 2010 roku na Broadwayu zadebiutowała sceniczna adaptacja American Idiot, która została pozytywnie odebrana przez krytyków.

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus o rozstaniu z Liamem Hemsworthem! Jest załamana?! (WIDEO)

Father Of All…
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie