Soniamiki wystąpi 5 lutego br. przed Jain w Warszawie, w Fabryce Trzciny.

Muzyka Soniamiki to ascetyczny, surowy pop. Chciałoby się napisać: alternatywny pop, ale czy to, że coś jest inne od muzyki w radiu oznaczać musi od razu alternatywność?

To po prostu bezpretensjonalne, domowe piosenki, choć zarejestrowane w berlińskim studio. Taki elektro – songwriting plus żywa perkusja w wykonaniu Łukasza Lacha z L.Stadt. Naturalny i niebanalny.

Emocje na „SNMK” zbliżają do tego momentu, kiedy niewinność się kończy, musi się skończyć, a jeszcze chce się być dzieckiem.

Do tego czasu, którego nie da się zapomnieć i do którego warto wracać, żeby pamiętać o marzeniach, żeby nie stracić kontaktu z samym sobą.

Soniamiki (Zofia Mikucka) to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Urodziła się w Zielonej Górze w lipcu 1982 roku. Wychowała w Koninie. Jest absolwentką poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła tam studia na kierunku film animowany. Swoje piosenki komponuje I gra przede wszystkim na gitarze basowej.

W listopadzie 2009 roku nakładem berlińskiej wytwórni Moanin ukazał się jej debiutancki, solowy album “7pm”..

Jain
JAIN NA PIERWSZYM KONCERCIE W POLSCE!

Zosia próbowała wydać tą płytę również w Polsce, ale jak mówi: reakcje były takie, że: „Fajne, fajne, ale to się w Polsce nie sprzeda, więc dzięki” […]. Wydaje mi się jednak, że teraz w Polsce zaszło sporo zmian, dużo się zmieniło, powstaje coraz więcej „dziwnych i fajnych” projektów i może pojawi się tym samym jakaś szansa…

Soniamiki promowała materiał koncertami na festiwalach w Polsce (Open’er 2010) i w Niemczech.

Współpracowała z niemiecką wytwórnią Popnorama ( 2008 i 2010 – dwie winylowe płyty 12′), We are from poland (na składance vol5), Sky Piastowskie ( animacja i poisenki w filmie: “Osiem w poziomie”). Piosenka Soniamiki pod tytułem “Piżamka” znalazła się na składance “Dzień Kobiet” obok utworów m.in. Kasi Nosowskiej, Marii Peszek czy Pati Yang.

Nowa płyta ukaże się wiosną 2016 r.

ZOBACZ TELEDYSK
SONIAMIKI – LEMONIADA

ZOBACZ TELEDYSK
SONIAMIKI – SAMOLOT

Bilety dostępne w Bileterach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ebilet.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl, Biletin.pl, Biletomat.pl oraz na www.goodmusic.pl

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!