Legenda polskiego big bitu i rock and rolla, lider zespołu Niebiesko-Czarni Wojciech Korda wydaje nową płytę!

Album pt. „Mój świat niebiesko-czarny” prezentuje zupełnie inne, liryczne i bardziej refleksyjne oblicze artysty. Wydawnictwo promuje tytułowy singiel „Mój świat niebiesko-czarny”.

Na płycie znajdują się zarówno piosenki z okresu debiutu Wojciecha Kordy jak “Niewinny złodziej” albo “Czy będziesz sama dziś wieczorem”, w nowych opracowaniach, ale też nowe piosenki oparte na najlepszych wzorach aranżacyjnych popowych standardów, wzbogacone swingiem i jazzem.

W większości wypadków są to nastrojowe ballady z ciekawymi, dobrze napisanymi tekstami i znakomitymi aranżacjami.

Za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne Wojciech Korda został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Od początku lat sześćdziesiątych współtworzył zespół Niebiesko-Czarni, przez który przewinęli się tak popularni soliści jak Czesław Niemen, Krzysztof Klenczon, Michaj Burano, Helena Majdaniec, Ada Rusowicz czy Piotr Janczerski.

Korda był w składzie zespołu niemal od początku i do samego końca. Jego największym przebojem, który trafił już do standardów polskiej muzyki rozrywkowej jest piosenka Niedziela będzie dla nas.

Po zakończeniu działalności Niebiesko – Czarnych utworzył duet z małżonką Adą Rusowicz pod nazwą: Ada & Korda, który nagrał wiele przebojów i odnosił sukcesy w kraju i za granicą. Po tragicznej śmierci Ady artysta kontynuuje karierę solową – cały czas tworzy, nagrywa i występuje.

Jego dotychczasowy, solowy dorobek – dwa albumy Masz u mnie plus i Radości i smutki oraz dwie składanki z największymi przebojami – w 2016 roku powiększy się o premierowy album.

Płyta „Mój świat niebiesko – czarny” trafi do sklepów 25 stycznia, a zapowiada ją tytułowa piosenka o tym samym tytule „Mój świat niebiesko czarny” (sł. A. Kosmala, muz. R. Kalicki).

POSŁUCHAJ SINGLA
WOJCIECH KORDA – MÓJ ŚWIAT NIEBIESKO-CZARNY

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!