“Last Christmas”: Nowa piosenka George’a Michaela

fot. Andrew Macpherson

Film i płyta pełne największych przebojów George’a Michaela i Wham! trafią do fanów w listopadzie. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu “Last Christmas”.

“Last Christmas” to produkcja zainspirowana muzyką George’a Michaela i Wham! Film wyreżyserował Paul Feig, a scenariusz napisała laureatka Oscara, Emma Thompson. W głównych rolach zobaczymy Emilię Clarke oraz Henry’ego Goldinga.

Płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu zawiera trzy utwory Wham!, m.in. “Last Christmas” oraz “Everything She Wants”, a także dwanaście przebojów George’a Michaela, w tym jeden niepublikowany dotychczas utwór. Album ukaże się 8 listopada oraz 15 listopada w wydaniu LP. Na ekrany kinowe w Polsce film wchodzi 29 listopada.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande z największą ilością nominacji do MTV EMA 2019! (WIDEO)

Wspominając swoje spotkanie z Georgem Michaelem, które doprowadziło do powstania filmu, Emma Thompson powiedziała: “Mądrość i emocjonalna głębia tekstów George’a zawsze robiły na mnie ogromne wrażenie. Wiele osób czuje, że są one jakby stworzone do filmu. Gdy spotkałam George’a i doświadczyłam jego ciepła i zrozumienia, jakie od niego biło, uświadomiłam sobie, że ten film jest stworzony po to, by oddać hołd tym piosenkom”.

Wszystkie piosenki, które można usłyszeć w filmie oraz na towarzyszącej mu płycie, zostały napisane i wyprodukowane przez George’a Michaela, poza “This Is How (We Want You To Get High)” – niepublikowanego wcześniej utworu, którego autorami są George Michael i James Jackman.

Historia powstania filmu rozpoczyna się od spotkania dwóch osób – brytyjskiego producenta filmowego Davida Livingstone’a i Emmy Thompson oraz ich rozmowy na temat ich miłości do piosenki “Last Christmas”. Wtedy też pojawił się pomysł, by stworzyć film zainspirowany tym utworem. Wiosną 2013 roku Emma Thompson odwiedziła George’a Michaela w jego domu w Londynie. Artysta wyraził wtedy aprobatę dla tego pomysłu.

Ścieżka dźwiękowa do filmu zawiera wszystkie uwielbiane hity George’a, takie jak “Faith”, “Fastlove”, “Freedom ’90” i “Too Funky”, a także kilka niespodzianek takich jak “Heal The Pain”, “Waiting for that Day” oraz wersja MTV Unplugged utworu “Praying For Time”.

George Michael, Wham! – “Last Christmas” tracklista:

1. Last Christmas
2. Too Funky
3. Fantasy
4. Praying For Time
5. Faith
6. Waiting For That Day
7. Heal The Pain
8. One More Try
9. Fastlove Part1
10. Everything She Wants
11. Wake Me Up Before You Go-Go
12. Move On
13. Freedom! ’90
14. Praying For Time (MTV Unplugged version)
15. This Is How (We Want You To Get High)

▸ Przeczytaj również: Ed Sheeran prawie jak Bond z Camilą Cabello i Cardi B

Last Christmas
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!