Lacuna Coil przedstawia “Save Me”

Po singlach "Layers of Time" i "Reckless" włoscy metalowcy zaprezentowali numer "Save Me".

Lacuna Coil przedstawia
fot. materiały prasowe

Nieco ponad tydzień przed premierą płyty pt. “Black Anima”, grupa Lacuna Coil zaprezentowała jeszcze jeden utwór promujący wydawnictwo.

– Zabrzmi to jak frazes, jeśli powiem, że ta płyta jest cięższa i mroczniejsza niż poprzednie, ale tak właśnie jest – zapewnia wokalistka Lacuna Coil, Cristina Scabbia.

– Nie sądzę, by Lacuna Coil kiedykolwiek wcześniej brzmiała tak ciężko. Album będzie też zaskoczeniem dla wielu ludzi, bo sporo eksperymentowaliśmy zarówno z wokalami jak i na płaszczyźnie muzycznej.

Włoski zespół będzie promować krążek “Black Anima” na dwóch koncertach w Polsce. Grupa wystąpi 10 grudnia w krakowskim Kwadracie oraz 11 grudnia w warszawskim klubie Progresja. Koncerty będą częścią trasy, którą zespół zagra wraz z Eluveitie oraz Infected Rain.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande z największą ilością nominacji do MTV EMA 2019! (WIDEO)

Muzyka Lacuna Coil to połączenie metalu i rocka gotyckiego, w którym cechą charakterystyczną jest zestawienie mocnego głosu Andrea Ferro i pięknego, melodyjnego wokalu Cristiny Scabbii. Takim graniem Włosi nie tylko zyskali powodzenie w Europie, ale także osiągnęli spory sukces komercyjny na bardzo wymagającym rynku amerykańskim.

Wydany w 2006 roku album “Karmacode” znalazł po drugiej stronie Atlantyku ponad 200 tys. nabywców, a na “Billboardzie” zameldował się na miejscu 28. Od tamtej pory każda płyta Lacuna Coil mieściła się w pierwszej 50. notowania Billboard 200.

Warto wspomnieć, że piosenka “Swamped” znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu “Resident Evil 2: Apokalipsa”. Dotychczasową dyskografię ekipy z Mediolanu zamyka “Delirium” z 2016 roku.

Bilety na koncerty Lacuna Coil dostępne są w sklepie Knockout.

▸ Przeczytaj również: Ed Sheeran prawie jak Bond z Camilą Cabello i Cardi B

Save Me
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie