Kovalczyk prezentuje nowy album z utworami Grzegorza Ciechowskiego!

Album promuje singiel „Nie pytaj o Polskę”. Za plan zdjęciowy posłużyła współczesna Warszawa i jej dwa skrajne oblicza.

Kovalczyk prezentuje nowy album z utworami Grzegorza Ciechowskiego!
fot. W. Franko

Kovalczyk to pełen charyzmy wokalista i kompozytor, którego szersza publiczność poznała jako finalistę 3. edycji programu Idol. Od tego czasu minęło kilkanaście lat, a artysta odnalazł swoją muzyczną drogę i zdążył wydać kilka dobrze przyjętych albumów studyjnych. Jego najnowszy krążek pt. „Piosenki Mistrza” to hołd złożony Grzegorzowi Ciechowskiemu. Na płycie znajdziemy znane oraz wybrane utwory legendy polskiej sceny muzycznej, ale w nowych elektronicznych aranżacjach.

Kovalczyk wyrusza również w trasę koncertową promującą nowe wydawnictwo, która potrwa aż do grudnia br.

„Piosenki Mistrza” są spojrzeniem na twórczość wybitnego kompozytora, jakim był Grzegorza Ciechowski, przez pryzmat muzyki elektronicznej. Stanowiła ona ważny element w jego twórczości, lecz nigdy nie dominowała. Kovalczyk, tworząc zestaw dziewięciu utworów, postarał się uniknąć ich nadinterpretacji – choć zmienił znane nam aranżacje, to zadbał o ich rozpoznawalność. Dołożył również do nich całą paletę swoich umiejętności oraz energię. Słychać to od pierwszego dźwięku zarejestrowanego na tym krążku. Dzięki temu powstała spójna i świeżo brzmiąca płyta, która urzeka wysublimowaną elektroniką oraz eterycznymi partiami saksofonów czy fletu poprzecznego. Użycie tego typu instrumentarium pozostaje w zgodzie z melancholią, jaką można było usłyszeć w kompozycjach Ciechowskiego, a którą spotkamy również i tu. Świadczy to, że cała płyta została stworzona z wielkim szacunkiem do twórczości tego artysty, choć z zachowaniem odrębnego muzycznego charakteru tożsamego i rozpoznawalnego dla samego Kovalczyka.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel zaśpiewała hit Queen. Internauci oburzeni! (WIDEO)

Większość piosenek, które usłyszymy na tej kompilacji, pomimo upływu czasu nadal nie straciły swojego aktualnego przekazu” – mówi Kovalczyk i dodaje. „Z utworami tymi, w uwspółcześnionej formie muzycznej, mogą na nowo identyfikować się młode pokolenia Polaków. Było to moim celem, jak i kluczem, którym się kierowałem przy wyborze utworów na tę płytę”.

Poniżej lista miast, w których będzie można posłuchać „Piosenek Mistrza” na żywo:

  • 20.10 Wrocław / Stary Klasztor
  • 25.10 Poznań / Blue Note Poznań
  • 26.10 Lublin / Klub 30 Lublin
  • 17.11 Łódź / Scenografia
  • 6.12 Warszawa / Basen Artystyczny WOK
  • 14.12 Radom / Klub Strefa G2

Z artystą również będzie można się spotkać w muzycznych salonach sprzedaży, gdzie będzie podpisywał swoją najnowszą płytę:

  • 19.10 Wrocław / Empik Renoma, g. 16:00,
  • 21.10 Katowice / Empik Silesia, g. 18:30.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez ma nowego chłopaka?! Jest nim Niall Horan?! (FOTO)

Nie pytaj o Polskę / Kovalczyk
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie