Beck ogłasza premierę „Hyperspace”

Beck opublikował dwa numery z nowej płyty "Hyperspace".

Beck ogłasza premierę „Hyperspace”
fot. materiały prasowe

Beck ogłosił szczegóły premiery swojego 14. albumu w dyskografii. „Hyperspace” trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 22 listopada 2019. Już teraz można posłuchać nowego singla z wydawnictwa, „Uneventful Days”.

Beck udostępnił również utwór otwierający płytę, „Hyperlife”.

Elektryczne życie w naszych mózgach pojawi się 22 listopada, kiedy na rynku pojawi się „Hyperspace”: nowe kolory, kolejna inkarnacja artystycznego kameleona i 14. album siedmiokrotnego laureata Grammy, Becka.

▸ Przeczytaj również: Justin Bieber oficjalnie ogłasza fanom, że czeka na dziecko!

„Hyperspace” to nowy wymiar przede wszystkim w tym znaczeniu, że artysta po raz pierwszy w swojej karierze tak chętnie podzielił się kredytami songwriterskimi i producenckimi. Na siedmiu z 11 utworów z płyty – w tym w singlach „Unventful Days” i „Saw Lightning” – obok nazwiska Becka widnieje Pharrell Williams. „See Through” jest współprodukowane przez wieloletniego współpracownika muzyka, Grega Kurstina. Współautorem „Star” jest Paul Epworth. W „Stratosphere” słyszymy Chrisa Martina z Coldplay, w tytułowym utworze gościnnie śpiewa Terrel Hines, a w „Die Waiting” Sky Ferreira. Ten ostatni kawałek został wyprodukowany przez Cole’a M.G.N. Wieloletni muzycy z zespołu Becka – Jason Falkner, Smokey Hormel i Roger Manning Jr. – grają w niemal każdym utworze.

Pełna tracklista „Hyperspace” prezentuje się następująco:    

1. Hyperlife
2. Uneventful Days
3. Saw Lightning
4. Die Waiting
5. Chemical
6. See Through
7. Hyperspace
8. Stratosphere
9. Dark Places
10. Star
11. Everlasting Nothing

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel zaśpiewała hit Queen. Internauci oburzeni! (WIDEO)

Hyperlife

„Hyperspace” to następca wydanego w 2017 krążka „Colors”, który został nagrodzony statuetkami Grammy w kategoriach Best Alternative Music Album oraz Best Engineered Album, Non-Classical. Pomiędzy dwoma ostatnimi albumami, muzyk wydał utwór „Tarantula” stworzony na potrzeby „Music Inspired by ROMA”, „Super Cool” ft. Robyn & The Lonely Island z filmu „Lego Przygoda 2” oraz pojawił się gościnnie w „Night Running” Cage The Elephant. W 2018 po raz pierwszy zagrał headlinerski koncert w Madison Square Garden, był również gościem specjalnym na trasie U2 „The Joshua Tree” w 2017.

Uneventful Days
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie