David Gilmour wraca do Polski! Koncert z 30-osobową orkiestrą we Wrocławiu już 25 czerwca!

Ta informacja pojawiała się w mediach od dawna, ale dopiero teraz możemy ją oficjalnie potwierdzić: David Gilmour wyrusza w światową trasę koncertową promującą album “Rattle That Lock” i rozpocznie ja nie gdzie indziej, jak w Polsce!

Koncert planowany na 25 czerwca 2016 r. odbędzie się w ramach uroczystości obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu a bilety na niego właśnie trafiły do sprzedaży. Koncert w Polsce będzie pierwszym z towarzyszeniem 30-osobowej orkiestry pod batutą wieloletniego współpracownika Gilmoura, Zbigniewa Preisnera.

Dodatkową atrakcją będzie udział słynnego pianisty jazzowego Leszka Możdzera. Wydarzenie odbywające się na Placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki a jego transmisję wyemituje Telewizja Polska.

Ostatni występ Gilmoura w Polsce miał miejsce w 2006 roku w Stoczni Gdańskiej ku czci powstania związku zawodowego Solidarność. Jego zapis został wydany na płycie CD i DVD “Live In Gdansk” a w koncercie wziął także udział inny członek Pink Floyd – Richard Wright.

“Rattle That Lock” – czwarta solowa płyta Davida Gilmoura – ukazała się 18 września 2015 roku i z miejsca trafiła na szczyty listy sprzedaży w 11 krajach, także w Polsce. Płyta dotarła także na 1.miejsce listy sprzedaży albumów w 12 krajach. Trasa koncertowa promująca ten album obejmie w tym roku Europę i Amerykę Północną.

David Gilmour