„To niesamowite, jaki rozwój niektórzy artyści notują na przestrzeni kilku lat.” – mówi Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver.

„W 2012 roku drum & bassowy duet Sigma grał na małej scenie naszej imprezy w klubie 1500 m2 do wynajęcia, a dziś ma na koncie platynowe płyty w kilku krajach. Nic dziwnego więc, że na Audioriver 2016 wystąpią już na głównej scenie i w pełnym, koncertowym składzie.”

Zespół z pewnością zagra materiał z albumu „Life” a to oznacza, że usłyszymy m.in. takie hity, jak „Nobody To Love”, „Changing” czy „Coming Home”.

Drum’n’bassowemu duetowi z Leeds udało się zebrać na swojej płycie największe młode talenty brytyjskiej sceny muzycznej – od Ellie Eyre poprzez Ellę Henderson, Palomę Faith, Labrinth aż po Ritę Orę, która zaśpiewała w najnowszym singlu Sigmy – „Coming Home”.

Duet Sigma tworzą Cameron Edwards i Joe Lenzie, którzy spotkali się w czasie studiów na uniwersytecie w Leeds. Mimo, iż wywodzą się z różnych muzycznych światków – Cam miał wręcz obsesję na punkcie jazzu i jungle, a Joe był klasycznie wykształconym skrzypkiem, który smyki zamienił na keyboard – to jednak połączyła ich wspólna fascynacja hip-hopem i post-ravem lat 90-tych. Wypadkową ich muzycznych doświadczeń stała się właśnie Sigma. I choć sukces Sigmy na scenie muzycznej może wydawać się błyskawiczny, to jednak jak twierdzą sami muzycy – kosztował ich aż „dziesięć lat nieprzespanych nocy”. Na pewno warto było czekać!

Nie mniejszą liczbę przebojów wychodzących poza elektroniczną niszę, mają na koncie panowie z Gorgon City, którzy podobnie jak Sigma, nigdy wcześniej w Polsce nie występowali w wersji live. Oni także zaczynali jako uznani, ale undergroundowi artyści, produkując osobno pod pseudonimami Foamo i Rack n Ruin. Dziś są już po wydaniu debiutanckiego albumu „Sirens”, na którym znalazły się szeroko uznane utwory „Ready For Your Love”, „Imagination” czy „Unmissable”.

Gorgon City sprzedał ponad milion singli i albumów na całym świecie, umacniając tym sposobem swoją pozycję w dzisiejszym świecie muzyki dance.

Zespół wypuścił świeży materiał dla swoich fanów i DJ z całego świata z okazji ich największej trasy koncertowej.

ZOBACZ TELEDYSK
SIGMA – NOBODY TO LOVE

ZOBACZ TELEDYSK
GORGON CITY – SAVING MY LIFE