MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyAgnes Obel zapowiada nowy album „Myopia”

Agnes Obel zapowiada nowy album „Myopia”
A

Krążek trafi do sprzedaży 21 lutego 2020. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest „Island Of Doom”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

„Myopia” to album o zaufaniu i wątpliwościach.  Czy ufasz sobie? Czy możesz polegać na własnych osądach? Czy wierzysz, że robisz właściwe rzeczy? Czy potrafisz zaufać swojemu instynktowi i temu, co czujesz? A może twoje uczucia są wypaczone? – Agnes Obel.

Od prawie dekady Agnes Obel jest jedną z najbardziej niezależnych i oryginalnych artystek współczesnej sceny muzycznej. Obecnie powraca z nową muzyką. Pierwszym singlem zapowiadającym długo oczekiwany nowy album „Myopia” jest „Island Of Doom. Krążek ukaże się 21 lutego 2020 r. Macierzystą wytwórnia artystki to Deutsche Grammophon oraz Blue Note.

REKLAMA

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez ogłasza: Nowa płyta jest skończona! (WIDEO)

Zgodnie z zasadami, którymi kierowała się przy poprzednich albumach („Philharmonics”, „Aventine” i „Citizen Of Glass”), Agnes Obel stworzyła nowy album całkowicie samodzielnie w swoim berlińskim domowym studiu; w izolacji od jakichkolwiek wpływów z zewnątrz, które mogłyby rozproszyć jej uwagę w procesie pisania, nagrywania i miksowania utworów. – „Albumy, nad którymi pracowałam, wymagały zbudowania pewnego rodzaju bańki, w której dzieje się wszystko, co jest związane z danym projektem – mówi Obel. – Dla mnie produkcja jest zawsze spleciona z tekstem i historią, która się za nim kryje (…) Muszę stworzyć własną „krótkowzroczność” (myopia) do wykreowania własnej muzyki.

Materiały promocyjne partnera

Artystka eksperymentowała z technikami przetwarzania nagrań, zniekształcania wokali, smyczków, fortepianu czy czelesty, znajdując sposoby na stopienie tych elementów, aby stały się jednością i aby można było poczuć dokładnie to, przy czym pracowała w domu podczas nagrywania.

Chociaż muzyka Obel często odbierana jest jako rodzaj dystopijnego monologu, który dotyczy współczesnego świata, to jednak zawartość „Island Of Doom” jest o wiele bardziej osobista. Artystka wyjaśnia: – Z mojego doświadczenia wynika, że kiedy umiera nam ktoś bliski, po prostu nie możemy pojąć, że już nigdy nie będzie można z nim porozmawiać ani w jakiś sposób do niego dotrzeć. Pod wieloma względami wciąż dla nas żyje, ponieważ w naszej świadomości nic się nie zmieniło, wciąż wszyscy tam są.

Jednocześnie z premierą singla ukazuje się teledysk to utworu „Island of Doom”:

Autorem wideo jest wieloletni współpracownik i partner artystki, Alex Brüel Flagstad, który znakomicie zwizualizował pojęcie „krótkowzroczności”.

Wiosną 2020 r. Agnes Obel rozpocznie europejskie tournée, w ramach którego pojawia się także w Polsce. Artystka wystąpi na koncercie w Warszawie 15 marca (klub Progresja), a w Stanach Zjednoczonych towarzyszyć będzie zespołowi Dead Can Dance w kwietniu i maju 2020 r.

▸ Przeczytaj również: Ronnie Ferrari lepszy od Taco Hemingwaya? Zaskakujące wyniki!

Island Of Doom
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA