MUZOTAKTTeledyskiElektryczne Gitary ekologicznie! Uwaga, mocne wideo!

Elektryczne Gitary ekologicznie! Uwaga, mocne wideo!
E

To bardzo mocne otwarcie współpracy z SP Records, którą Elektryczne Gitary właśnie nawiązały.

REKLAMA
REKLAMA

Elektryczne Gitary Kuby Sienkiewicza przedstawiają mocny, nowoczesny i ekologiczny manifest! „Najwyższa pora” to utwór o szczerym, proekologicznym przesłaniu, a towarzyszący mu teledysk zawiera drastyczne zdjęcia.

Elektryczne Gitary powracają i zapowiadają nowy album. „Najwyższa pora” to pozornie ironiczny, a jednak niebezpiecznie proroczy utwór. Elektryczne Gitary ostrzegają przed katastrofą ekologiczną, publikując ważny kawałek z przesłaniem. To manifest, ale podany w formie charakterystycznej dla Elektrycznych Gitar – gitarowej, rytmicznej, zapadającej w pamięć.

▸ Przeczytaj również: Historyczne zwycięstwo Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019!

Piosence towarzyszy teledysk – w reżyserii Sławka Pietrzaka. Wykorzystane zostały w nim materiały edukacyjne Greenpeace Polska. Misja tej organizacji jest nam bliska – mówi lider formacji, Kuba Sienkiewicz, a reżyser wideoklipu, Sławek Pietrzak, dodaje – Zależało nam, by pokazać, jak może wyglądać prawdziwa katastrofa ekologiczna. To, co wydaje się nam nierealne i odległe, dzieje się niedaleko nas i trzeba zrobić wszystko, by uświadomić jak najwięcej osób o zbliżającej się katastrofie. Widać to między innymi w reportażach Greenpeace. 

Nowy album Elektrycznych Gitar ukaże się na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Nie zabraknie na nim charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, wspomnianego wcześniej Sławka Pietrzaka. 

REKLAMA

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak „Jestem z miasta”, „Co ty tutaj robisz”, „Dzieci”. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – „Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.

W roku 2020 zespół wyda nowy album – pierwszy nakładem SP Records.

▸ Przeczytaj również: Monika Gładysz: Kipi seksapilem! Ostra jak brzytwa. Ślinią się na jej widok…

Najwyższa pora
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie
REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA