Alicja Szemplińska triumfuje w 10. edycji The Voice of Poland!

Posłuchaj jej debiutanckiego singla „Prawie my”

Alicja Szemplińska triumfuje w 10. edycji The Voice of Poland!
fot. materiały prasowe

Poznaliśmy zwycięzcę jubileuszowej edycji „The Voice of Poland” – to Alicja Szemplińska! W finale wokalistka zmierzyła się z Darią Rzeczek, Damianem Kulejem oraz Tadeuszem Seibertem. Każdy z finalistów wydał debiutancki singiel. Utwory są już dostępne w serwisach cyfrowych.

Alicja Szemplińska jest nastolatką z głową pełną marzeń. Te o śpiewaniu pojawiły się, gdy jako 14-latka Alicja miała okazję szansę kształcić swój talent u Setha Riggsa, trenera wokalnego Michaela Jacksona. Jej największą inspiracją jest Jorja Smith, dzięki której zakochała się w soulu.

W wolnym czasie zapełnia szufladę wierszami i tekstami piosenek, które być może kiedyś ujrzą światło dzienne. Przy tworzeniu singla „Prawie my” Alicja współpracowała z Neve z Wielkiej Brytanii. Porozumiewały się po angielsku, ale później został napisany tekst polski.

▸ Przeczytaj również: Historyczne zwycięstwo Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019!

Daria Reczek w finale „The Voice of Poland” zaprezentowała singiel „Nie polubisz mnie”. Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat od nauki w klasie skrzypiec. Obecnie śpiewa m.in. w chórze kościelnym ze swoją mamą. Słucha popu, soulu i rocka i muzyki klasycznej. Jej największą inspiracją wokalną jest Whitney Houston, podziwia też Adele i wokalistki z zespołu Little Mix.

Damian Kulej rozpoczął przygodę z muzyką w programie „Od przedszkola do Opola”. Lubi słuchać różnej muzyki, ale przede wszystkim kocha polskiego rocka. Swego czasu był wokalistą zespołu Sami znanego z przeboju „Lato 2000”. W finale zaprezentował utwór „Ostatni raz”.

Tadeusz Seibert z „The Voice of Poland” jest nauczycielem śpiewu oraz założycielem szkoły wokalnej SeibArt. Współpracuje z Teatrem Variete w Krakowie m.in. przy musicalu „Legalna Blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza oraz z Filharmonią Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Wielu widzów może kojarzyć go z różnych programów telewizyjnych. Mężczyzna był laureatem takich show jak „Szansa na sukces”, „Mam talent!”, „Must be the Music” czy „Śpiewaj i tańcz”. W finale „The Voice of Poland” mogliśmy usłyszeć jego nowy utwór, „Na nic nie czekam”.

W finale 10. edycji „The Voice of Poland” każdy z uczestników wykonał premierowo debiutanckie single, jak również zaprezentował się w kilku innych utworach. Alicja Szemplińska wraz ze swoimi trenerami – Baronem i Tomsonem – wykonała na scenie „As” George’a Michaela i Mary J. Blige, „The Show Must Go On” Queen i „Litanię” Edyty Górniak.

Daria Rzeczek w duecie z Michałem Szpakiem zaśpiewała „Jej portret” Bogusława Meca, wykonała też „You Are The Reason” Caluma Scotta i „Dwa serca, dwa smutki” Bajmu. Damian Kulej na utwór zaśpiewany wspólnie z trenerem (Kamilem Bednarkiem) wybrał „Sledgehammer” Petera Gabriela, a później usłyszeliśmy „Make You Feel My Love” Adele w jego wykonaniu. Tadeusz Seibert wraz z Margaret zaśpiewał „Say Something” A Great Big World i Christiny Aguilery oraz „Cryin’” Aerosmith i „Jednego serca” Czesława Niemena.

Gościnnie w odcinku wystąpili Viki Gabor – laureatka tegorocznej Eurowizji Junior, Marcin Sójka, który triumfował w 9. edycji „The Voice of Poland” oraz gwiazdor z Włoch – Mahmood.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez ma nowy tatuaż na udzie! (FOTO)

Prawie my
Nie polubisz mnie
Ostatni raz
Na nic nie czekam
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie