Nagrodzony w Cannes “Młody Ahmed” w kinach w grudniu

Młody Ahmed
fot. screen YouTube

“Młody Ahmed” – najnowszy film jednych z najważniejszych autorów kina europejskiego, Jeana-Pierre’a i Luca Dardenne’ów – 6 grudnia trafi do kin w Polsce.

Film Młody Ahmed zdobył m.in. nagrodę główną za reżyserię na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Opowiadając historię tytułowego bohatera, reżyserzy podejmują jeden z najważniejszych problemów współczesnej Europy, jakim jest religijny fundamentalizm w postaci radykalnego islamu.

▸ Przeczytaj również: Historyczne zwycięstwo Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019!

Tytułowy bohater nowego filmu braci Dardenne to zdolny, błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.

Na skutek niebezpiecznego incydentu, w którego samym środku znalazł się Ahmed, trafia on do podmiejskiego ośrodka resocjalizacyjnego. Tam, pod opieką specjalistów, powinien wrócić na właściwe tory. Pomóc w tym ma nie tylko zróżnicowany program reedukacyjny, ale i niespodziewana przyjaźń, jaka zawiązuje się pomiędzy Ahmedem a córką właścicieli gospodarstwa. Czy to jednak wystarczy, by skruszyć zbudowany przez chłopca mur oparty na fundamentalizmie, nietolerancji i agresji?

W kinach od 6 grudnia 2019 roku.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez ma nowy tatuaż na udzie! (FOTO)

Młody Ahmed
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie