Celeste – do niej będzie należał 2020 rok!

Celeste z ognistym teledyskiem do „Strange”
fot. materiały prasowe

Celeste ma głos, który poruszy wasze serca – zachwycają się media i trendsetterzy, a specjaliści typują ją na jedną z najważniejszych gwiazd nadchodzącego roku.

Celeste została uwzględniona w plebiscytach VEVO DSCVR Ones To Watch i MTV Push Ones To Watch 2020, jak również ma szansę na prestiżową nagrodę BRIT 2020 Rising Star (dawniej BRIT Critics’ Choice Award) – laureaci z poprzednich lat to m.in. Sam Fender, Adele, James Bay, Sam Smith, Florence + the Machine czy Ellie Goulding.

▸ Przeczytaj również: Historyczne zwycięstwo Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019!

Taki talent zdarza się raz na pokolenie… Od lat w Wielkiej Brytanii nie mieliśmy tak wspaniałej wokalistki soulowej. (…) Jeśli istnieje sprawiedliwość na świecie, Celeste czeka światowa kariera – NME, *****

Z pewnością to jedna z faworytek do nagrody BRIT dla wschodzącej gwiazdy – The Times, ****

Prawdopodobnie jedyną osobą na koncercie, która nie jest przekonana, że Celeste Waite zostanie światową gwiazdą, jest ona sama. 25-latka pojawiła się na scenie w fantastycznej sukience, z szeroko otwartymi oczami. Nerwowo skanowała klub, który był tak przepełniony, że ciężko było o swobodne poruszanie się – The Guardian, ****

Wschodząca gwiazda – i-D

Zdecydowanie należy śledzić jej karierę – Wonderland

Celeste ma głos, który poruszy wasze serca – Notion

Zadymiony, zabarwiony jazzem soul przearanżowany na współczesną modłę – Q

Odsłania swoją duszę, jest bardzo prawdziwa – Sunday Times Culture

Niesamowita, zachwycająca, ma wszystko – Jorja Smith

Po wyprzedanych koncertach w klubie OMEARA w Londynie i po ogłoszeniu koncertu w Shepherd’s Bush Empire na kwiecień 2020, Celeste udostępniła nagranie z legendarnym brytyjskim wokalistą, kompozytorem i muzykiem Paulem Wellerem. Duet, który publicznie deklaruje wzajemną sympatię, wykonał utwór „You Do Something To Me”, oryginalnie wydany na albumie Wellera „Stanley Road” (1995).

Celeste ma za sobą niesamowity rok. Występowała na takich festiwalach jak Glastonbury, Primavera, Field Day czy Latitude. Supportowała legendarną Neneh Cherry w rodzinnym Brighton oraz Janelle Monae podczas występu artystki w Berlinie. Dziennikarze „NME” w relacji z Primavery oznajmili, że w 2020Celeste będzie występowała na znacznie większych scenach.

Najnowszy singiel Celeste – „Strange” – został niedawno dodany do BBC Radio 1 B-list. Annie Mac z BBC zachwycała się: „To taka piękna piosenka! Wyobrażam sobie, że wielu ludzi musi się zatrzymać, gdy słyszy pierwsze takty”. Wcześniej artystka zachwyciła utworem „Coco Blood”, do którego powstał klip w reżyserii rozchwytywanego Crackstevens (Blood Orange, Neneh Cherry). Celeste wydała EP-kę „Lately”.

Pochwały płyną zewsząd, a idące w parze wyróżnienia branżowe sprawiają, że Celeste wkracza na gwiazdorską ścieżkę. Taki wokal zdarza się raz na milion – jednocześnie delikatny, mocny, ze złamanym sercem i triumfujący. Celeste jest skazana na podbój świata.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez ma nowy tatuaż na udzie! (FOTO)

You Do Something To Me
Strange
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie