Billie Eilish debiutuje jako reżyserka w klipie „xanny” (WIDEO)

Billie Eilish prawie jak Jackson Pollock
fot. screen YouTube

W Polsce słowem roku zostaje „alternatywka”, a tego samego dnia Billie Eilish wydaje klip do utworu „xanny” – przypadek? Oczywiście, co nie zmienia faktu, że warto zwrócić uwagę na klip, gdyż jest to debiut Billie w roli reżyserki.

Sześciokrotnie nominowana do Grammy Billie Eilish tak komentuje premierę „xanny”:

 Jestem bardzo podekscytowana, że mogę podzielić się z Wami moim reżyserskim debiutem. Wizualna strona twórczości zawsze była dla mnie ważna, więc jestem dumna, że mogę przekazać moją kreatywną wizję dokładnie w taki sposób, w jaki chcę. Dziękuję wszystkim za okazane mi zaufanie – Billie Eilish.

▸ Przeczytaj również: Mandaryna w końcu wyznała prawdę: “Bez niego nie żyję” (WIDEO)

Reżyserski debiut to kolejne ważne osiągnięcie w mijającym roku dla 17-letniej gwiazdy światowego popu. W ubiegłym miesiącu Billie Eilish otrzymała 6 nominacji do Grammy, stając się najmłodszą artystką, która otrzymała nominacje w czterech głównych kategoriach. Podczas American Music Awards Billie została nagrodzona dwukrotnie – w kategoriach Ulubiona nowy artysta oraz Ulubiony artysta alternatywno-rockowy. Podczas ceremonii Eilish wykonała na żywo „all the good girls go to hell”.

Niedawno Billie Eilish otrzymała tytuł Hitmaker of the Year przyznany przez magazyn „Variety”, Kobiety roku magazynu „Billboard”, Artysty roku wg „Forbesa” oraz nagrodę dla Artysty roku w pierwszych w historii Apple Music Awards.

Jej debiutancki album „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” zadebiutował na pierwszym miejscu Billboard 200, a „bad guy” stało się jej pierwszym numerem jeden na liście Billboard Hot 100. Płyta jest najpopularniejszym debiutem dekady w USA, jak również najczęściej kupowanym debiutanckim albumem w Stanach w 2019 roku. Katalog Billie przekroczył 25 miliardów streamów.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez ma nowy tatuaż na udzie! (FOTO)

xanny
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie