Avicii został upamiętniony w Sztokholmie!

Avicii: Pogrzeb tylko dla najbliższych!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

W czwartek, 5 grudnia, w Sztokholmie odbył się koncert poświęcony Avicii’emu – Avicii Tribute Concert for Mental Health Awareness. Tego samego dnia do serwisów cyfrowych trafił utwór „Fades Away – Tribute Concert Version” z gościnnym udziałem MishCatt.

„Fades Away” ft. Noonie Bao to ostatni utwór z pośmiertnego albumu Avicii’ego „TIM”, który ukazał się w tym roku. Wersja z MishCatt miała swoją premierę podczas koncertu w Sztokholmie.

▸ Przeczytaj również: Mandaryna w końcu wyznała prawdę: “Bez niego nie żyję” (WIDEO)

Joakim Berg, jeden z muzyków pracujących z Aviciim nad krążkiem „TIM”, tak opisuje „Fades Away”:

To była pierwsza piosenka, która powstała w trakcie sesji z Timem, Carlem Falkiem, Joe Janiakiem i ze mną. Była wiosna 2018. Tim i Joe poznali się właśnie tego dnia, Tim był zachwycony głosem Joe. Wszystko od razu kliknęło. Rozmawialiśmy chwilę o zespołach z lat 60. i 70., o tym, że wówczas artyści komfortowo czuli się w popie, ale jednocześnie robili bardzo dziwne piosenki. W jednym kawałku nastroje potrafiły drastycznie skakać. Ta rozmowa nieoczekiwanie przerodziła się w „Fades Away”. (…) Tim uwielbiał ten fragment tekstu: „Don’t you love it, how it all just fades away”. Teraz może wydawać się to smutne, w świetle wiadomych wydarzeń, jednak wtedy, w studiu, wszyscy czuliśmy się naładowani energią, ten kawałek dał nam lekkość. „Fades Away” powstało w towarzystwie wielu żartów, beztroski, śmiechu, dlatego dla mnie to zawsze będzie pozytywna piosenka. Prosty przekaz, by akceptować zmiany, upływ czasu i wyciskać jak najwięcej z tego, co nas otacza – Joakim Berg.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez ma nowy tatuaż na udzie! (FOTO)

Avicii
Avicii - fundacja nazwana imieniem artysty!
fot. Sean Erikson
Music Power Explosion
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie