Nie żyje Marie Fredriksson! Wokalistka zespołu Roxette miała 61 lat

Nie żyje Marie Fredriksson, wokalistka zespołu Roxette! Miała 61 lat
fot. materiały prasowe

Marie Fredriksson 17 lat temu zachorowała na raka mózgu. Choć przeszła udaną operację, wciąż walczyła z następstwami choroby. O śmierci wokalistki Roxette poinformowała we wtorek jej menedżerka, Marie Dimberg, w komunikacie prasowym.

Roxette – szwedzki duet muzyczny grający muzykę popową i rockową, założony został w 1986 roku. W jego skład wchodził gitarzysta Per Gessle oraz wokalistka Marie Fredriksson. Nazwa zespołu powstała od utworu brytyjskiego zespołu Dr. Feelgood, zatytułowanego “Roxette”.

W 2002 roku u Marie Fredriksson wykryto nowotwór tylnej części mózgu. Pomimo szybkiego leczenia i natychmiastowej operacji, doznała trwałego uszkodzenia mózgu. Straciła przez to zdolność czytania, liczenia, a także doznała paraliżu prawej strony ciała oraz częściowej utraty wzroku w prawym oku.

▸ Przeczytaj również: Camila Cabello nie chce śpiewać hitu Senorita przez Shawna Mendesa?!

“The Change”

W styczniu 2003 zespół Roxette otrzymał z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa Królewski Medal z Niebieską Wstęgą. Ceremonia była pierwszą, na której Marie Fredriksson pojawiła się po operacji. A rok później oznajmiła, że wróciła do zdrowia. Wydała wówczas pierwszą solową płytę po angielsku, “The Change”, której teksty opowiadały o jej chorobie i uczuciach. 

W maju 2009 roku zespół reaktywowano. Pod koniec solowej trasy koncertowej Pera Gessle, u jego boku wystąpiła Marie Fredriksson, która gościnnie zaśpiewała hity “It Must Have Been Love” oraz “The Look”. 28 lipca duet wystąpił już oficjalnie z recitalem na łotewskim festiwalu New Wave, a w październiku wyruszył w pierwszą od ośmiu lat trasę koncertową.

Roxette w Polsce

19 czerwca 2011 roku, w ramach światowego tournée, zespół wystąpił na warszawskim Torwarze, a 24 lipca 2012 roku w gdańskiej Ergo Arenie. Do Polski zespół powrócił w czerwca 2015 roku, dając ponownie koncert na stołecznym Torwarze. We wrześniu muzycy ponownie wystąpili w Warszawie, tym razem na Stadionie Narodowym.

18 kwietnia 2016 roku zespół odwołał wszystkie zaplanowane koncerty. Lekarze odradzili Marie Fredriksson jakichkolwiek występów na żywo. 

“It Must Have Been Love” – jeden z czterech singli, który znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów w USA.
To drugi utwór Roxette, który zawojował amerykańskimi listami przebojów.

Good Karma

Zespół ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i ok. 25 milionów singli. Cztery z nich – “The Look”, “Listen to Your Heart”, “It Must Have Been Love” i “Joyride” – znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. 

W czerwcu 2016 roku ukazał się ostatni, dziesiąty album studyjny Roxette, zatytułowany “Good Karma”, a promowany był singlem zatytułowanym “It Just Happens”.

▸ Przeczytaj również: Doda w oszałamiającej kreacji na wyborach Miss Supranational 2019!

“It Just Happens” z ostatniego albumu studyjnego Roxette

Piosenkarkę pożegnał jej przyjaciel z zespołu. Per Gessle na Twitterze napisał: “Czas przemija tak szybko. Wydawałoby się, że tak niedawno siedzieliśmy w moim małym mieszkanku i dzieliliśmy się swoimi marzeniami. Jestem dumny, zaszczycony i szczęśliwy, że mogłem z Tobą dzielić Twój talent, Twoją hojność. Już nic nie będzie takie same”.

Roxette
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!