Odeszła gwiazda Roxette. Przyczyna śmierci Marie Fredriksson!

Roxette: Przyczyna śmierci Marie Fredriksson!
fot. Mattias Edwall

Marie Fredriksson zmarła w poniedziałek rano, tj. 9 grudnia 2019 po długiej walce z chorobą nowotworową. Wokalistka Roxette miała 61 lat. Szczegóły poniżej na MUZOTAKT.pl

Zmarła Marie Fredriksson. Przyczyna śmierci wokalistki Roxette

Marie Fredriksson zmarła w swoim domu w Sztokholmie. Wokalistka odeszła rano 9 grudnia 2019 roku. Piosenkarka Roxette, Strul i Mamas Barn przegrała długoletnią walkę z chorobą nowotworową. Przez wiele artystka zmagała się z guzem mózgu, który zdiagnozowano u niej w 2002 roku. Informację o śmierci Marie Fredriksson potwierdziły szwedzkie media.

Marie Fredriksson była najbardziej znana dzięki działalności w zespole Roxette, który założyła wraz z Perem Gessle w 1986 roku. Największe hity zespołu to “Listen to Your Heart”, “It Must Have Been Love”, “Joyride”, “The Look” czy “Sleeping in my car”. Zespół ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i ok. 25 milionów singli.

Przed śmiercią wydała trzy solowe single. Ostatni pt. “Sing me a song” opublikowany został w dniu 60-tych urodzin gwiazdy, tj. 30 maja 2018 roku.

▸ Przeczytaj również: Camila Cabello nie chce śpiewać hitu Senorita przez Shawna Mendesa?!

Per Gessle z Roxette wydał komunikat

– Czas płynie tak szybko. Niedawno spędzaliśmy wspólnie dnie i noce w moim małym mieszkanku w Halmstadzie, słuchaliśmy muzyki, którą kochamy, oraz dzieliliśmy się swoimi marzeniami – napisał Per Gessle na Facebooku.

– Jedno z tych marzeń udało nam się spełnić. Dziękuję Ci za wszystko. Byłaś niezwykłym muzykiem, mistrzynią głosu, świetną wokalistką. Dziękuję, że nadałaś kolory moim czarno-białym kompozycjom. Byłaś moją najlepszą przyjaciółką przez ponad 40 lat. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem dzielić z Tobą ten czas. Przesyłam miłość dla Ciebie i twojej rodziny. Nic już nie będzie takie jak przedtem.

▸ Przeczytaj również: Doda w oszałamiającej kreacji na wyborach Miss Supranational 2019!

Roxette – It Must Have Been Love
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!