Natalia Nykiel z autorskimi filtrami na Instagramie!

Natalia Nykiel w Radomiu
Natalia Nykiel© fot. Marcin Kin

Natalia Nykiel wywołała spore poruszenie wydając 15 listopada z zaskoczenia nowy album „Origo“. Płyta już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się wśród najchętniej kupowanych albumów w Polsce.

Chwilę później Natalia Nykiel ogłosiła wiosenną trasę koncertową. Od tego czasu, co chwilę podsuwa też swoim fanom niespodzianki nawiązujące do nowej płyty. Nykiel słynie z zamiłowania do nietypowych rozwiązań artworków swoich wydawnictw. Tym razem razem z Tomkiem Kudlakiem, autorem jej wszystkich dotychczasowych okładek poszli o krok dalej i postawili na technologię Augmented Reality (rozszerzona rzeczywistość). Przy okazji premiery na Instagramie, Facebooku i Snapchacie pojawiły się dedykowane gify „Origo“,  a wczoraj na Instagramie zadebiutowały autorskie filtry Natalii Nykiel, co wywołało duży entuzjazm wśród jej fanów.

▸ Przeczytaj również: Camila Cabello nie chce śpiewać hitu Senorita przez Shawna Mendesa?!

Natalia Nykiel jest jedną z pierwszych polskich artystek, która może się pochwalić takim rozwiązaniem. Aby skorzystać z filtra i stać się bohaterem okładki nowej płyty artystki wystarczy wejść na profil Natalii (IG: @natnykiel) i kliknąć w zakładkę „efekty”.Jak zapowiedziała wokalistka, dla wszystkich którzy będą w posiadaniu fizycznego wydania płyty ma w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę w przestrzeni AR ale na jej premierę musimy jeszcze chwilę zaczekać. Ci, którzy śledzą profil Natalii na Instagramie dowiedzą się o niej jako pierwsi.

Natalia Nykiel – najbliższe koncerty:

15.03.2020 – ZIELONA GÓRA / Kawon
25.03.2020 – WARSZAWA / Stodoła
26.03.2020 – OSTRÓW WIELKOPOLSKI / Stara Przepompownia
27.03.2020 – GDYNIA / Studio Panika
28.03.2020 – CZĘSTOCHOWA / Klub Politechnik
29.03.2020 – KRAKÓW / Forty Kleparz
24.04.2020 – RADOM / Strefa G2
25.04.2020 – ŁÓDŹ / Wytwórnia
29.05.2020 – SZCZECIN / Stara Rzeźnia

Minialbum „Origo” to wyjątkowo ważny krok w dyskografii Natalii Nykiel. Autorka wielokrotnie nagradzanych płyt „Lupus Electro” i „Discordia”, wydała bez zapowiedzi mocną i bardzo emocjonalną EPkę. „Origo” to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni. Za produkcję albumu odpowiada ponownie Michał Fox Król.

Natalia Nykiel przyzwyczaiła nas do starannego doboru współpracowników przy tworzeniu swoich płyt, jednak tym razem lista nazwisk pojawiających się na odwrocie płyty jest naprawdę imponująca. Twórcami nowych utworów są tacy międzynarodowi artyści jak Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor m.in. „Dangerous Night” i „Hait To The Victor”), czy brytyjskie objawienie muzyki soul czyli Daley, który współpracował wcześniej m.in. z Pharrellem Williamsem. Ma na swoim koncie gwiazdorskie duety z Jessie J, Gorillaz i Jill Scott. Teraz przyszedł czas na duet z Natalią. To nie wszystko. Josh Farro i Hayley Williams z Paramore udzielili zgody na wykorzystanie fragmentu ich przeboju „Careful” w najnowszym singlu Natalii „Volcano”.

W jednym z utworów artystce towarzyszy folkowy Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz.Część nagrań odbyła się w Electric Feel Studios w Kaliforni, gdzie swoją najnowszą płytę zarejestrował m.in. Post Malone, czy ostatnie hity nagrywała RosalÍa. Za mastering odpowiada laureat Grammy Lewis Hopkin ze studia Stardelta w Wielkiej Brytanii.„Origo” jest pierwszym w karierze wydawnictwem Natalii, które ukazało się na rynku międzynarodowym.

Do utworów z płyty powstały ruchome obrazy autorstwa artystki sztuk wizualnych Ady Zielińskiej.

▸ Przeczytaj również: Doda w oszałamiającej kreacji na wyborach Miss Supranational 2019!

Natalia Nykiel
Natalia Nykiel fot. Peyman Azhari © Wszelkie prawa zastrzeżone
Natalia Nykiel
fot. Karolina Wilczyńska (c) Wszelkie prawa zastrzeżone
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!