“Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”: Najdroższy soundtrack w polskim kinie

Jak zostałem gangsterem
fot. screen YouTube

“Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w piątek, 3 stycznia, wchodzi do kin w całej Polsce. Seanse kinowe będą także ucztą dla melomanów – w filmie usłyszymy utwory takich twórców jak Deep Purple, Jon&Vangelis, Moby, Skunk Anansie, Dżem, Martin Roth, The Ronettes czy Alphaville.

– To jest zdecydowanie najdroższy film muzycznie w Polsce i to nie o 50 tys. zł, tylko o 2-3 razy więcej od każdego filmu w historii polskiej kinematografii – mówił z rozmowie z Filmwebem reżyser filmu, Maciej Kawulski, który odpowiadał również za wybór utworów.

– Poza 3 drobnymi ilustracjami muzycznymi większość to utwory kupione. W żaden sposób nie porównuję się do wielkich reżyserów, ale w taki sposób tworzyli swoje filmy Scorsese, Tarantino i wielu innych twórców, którzy woleli korzystać z pewnej bazy doświadczeń i konotacji, które są już mocno powiązane z jakimś numerem, po to, żeby za ich pomocą dyskutować z widzem.

▸ Przeczytaj również: Cleo popłakała się podczas występu uczestniczki „The Voice Kids” (WIDEO)

Na oficjalnej ścieżce dźwiękowej z filmu znalazły się również nowe utwory, powstałe specjalnie na potrzeby produkcji: “Ołów” Muńka Staszczyka, “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w wykonaniu Tymka ft. Kasta oraz “Mitoman” Malika Montany.

“Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

W filmie “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” główną rolę gra Marcin Kowalczyk (“Jesteś Bogiem”, “Hardkor Disco”). Partnerują mu: Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska, Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.

▸ Przeczytaj również: Sandra Kubicka: Co piątek ktoś próbował mnie psychicznie zniszczyć!

Jak zostałem gangsterem
“Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w wykonaniu Tymka ft. Kasta
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie