Piosenka Wojciecha Waglewskiego „Pora by się rozstać” to kolejny singiel promujący płytę „Duety – tak młodo jak teraz…” Magdy Umer.

Utwór, na albumie artystki zaśpiewany oczywiście w duecie Umer – Waglewski oraz na nowo zaaranżowany, Magda Umer usłyszała po raz pierwszy w kinie, na projekcji filmu pt. “Był sobie dzieciak” w reżyserii Leszka Wosiewicza (tytuł roboczy: Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego).

Dzisiaj, bez ognia i walącego się świata z 1944 roku, jest to piosenka o końcu uczucia. Czyli w pewnym sensie także o zawaleniu się świata. Bez tylu ofiar na szczęście – mówi artystka. Barwę głosu pana Wojtka uwielbiam nie od dzisiaj i cieszę się, ze mogłam go poznać osobiście, bo jego jednego z moich gości na tej płycie nie znałam osobiście wcześniej.

Na najnowszym albumie Umer pt. „Duety – Tak młodo jak teraz…”, którego premiera miała miejsce 30 października 2015, pojawili się goście, którzy od lat tworzą absolutną elitę polskiej sceny. W duetach z artystką zaśpiewali: Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica, Maciej Stuhr, Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Wojciech Waglewski, Grzegorz Turnau, Artur Andrus, Janusz Strobel, Jacek Kleyff, Wojciech Mann oraz Jeremi Przybora.

Piosenki, jakie znalazły się na płycie to w zdecydowanej większości znane już kompozycje, jednak usłyszymy je w nowych, pięknych aranżacjach, opierających się na bossa nova, tangu czy nawet piosence francuskiej. Całości dopełnia klasyczny skład, dobrego jazzowego combo, czyli perkusja, kontrabas i fortepian, wspomagany przez gitarę, skrzypce i instrumenty dęte.

Patroni albumu: Trójka – Program 3 Polskiego Radia, Gazeta Wyborcza, Gazeta Co Jest Grane, AMS, Multikino, Zwierciadło, TVP2, KinAds, Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

POSŁUCHAJ SINGLA
MAGDA UMER, WOJCIECH WAGLEWSKI

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!