Natalia Nykiel koncertuje w Teksasie. “Muzycznie staram się patrzeć szeroko”

Natalia Nykiel koncertuje w Teksasie.
fot. materiały prasowe

Natalia Nykiel z nową płytą wystąpi na jednym z najważniejszych festiwali na świecie. Muzycznie staram się patrzeć szeroko – mówi wokalistka. Nie chce się zamykać w jednym gatunku muzyki i wciąż poszukuje nowych dróg ekspresji artystycznej. Choć ma ulubionych wykonawców, słucha ich muzyki dla przyjemności, nie po to, by czerpać z niej inspirację. Natchnienie znajduje bowiem przede wszystkim w ludziach z jej otoczenia i sytuacjach, które przydarzają jej się w życiu.

Nowy rok Natalia Nykiel zaczyna elektryzującą wiadomością – artystka została zaproszona na SXSW – jeden z najważniejszych festiwali muzycznych na świecie. Publiczność w Austin w Teksasie będzie jedną z pierwszych, która usłyszy materiał z płyty “Origo” na żywo.

▸ Musisz to zobaczyć: Rihanna kusi w walentynkowej bieliźnie! PIKANTNE zdjęcia

Na polskiej scenie muzycznej Natalia Nykiel zadebiutowała w 2012 roku i bardzo szybko zyskała miano jednej z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia. Jej twórczość określana jest jako pop, gwiazda twierdzi jednak, że nie chce się zamykać w jednym gatunku muzycznym i stale poszukuje nowych inspiracji. Natchnienia nie czerpie jednak od innych muzyków, choć chętnie ich słucha.

– Mam fale różnych artystów, teraz mam kilka płyt, które katuje, ale to nie jest w formie inspiracji, tylko bardziej mojej prywatnej zajawki i tego, co mi się podoba – mówi Natalia Nykiel agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalistka podkreśla, że czasami sama jest zaskoczona, dokąd prowadzą ją te muzyczne poszukiwania i jakich wykonawców dzięki nim odkrywa. Zapewnia jednak, że podoba jej się zbyt wiele rodzajów muzyki, by uznać jednego artystę za źródło inspiracji. Tej szuka zresztą raczej w otaczającym ją świecie niż w dokonaniach zawodowych kolegów z branży.

– Największymi inspiracjami są ludzie dookoła, są sytuacje, które cię spotykają w życiu albo to, co gdzieś tam zobaczysz. Muzycznie staram się szeroko patrzeć i nie skupiać się na konkretnych artystach i konkretnych rodzajach muzyki – mówi Natalia Nykiel.

Podobnie sytuacja przedstawia się w kwestiach wizerunku, nie tylko scenicznego. Wokalistka od kilku lat współpracuje z jedną stylistką, która doskonale zna już jej gust i odzieżowe potrzeby. To ona dba o wygląd gwiazdy, w dodatku cieszy się jej całkowitym zaufaniem. Nie oznacza to jednak, że Natalia Nykiel całkowicie oddała swój wizerunek w ręce ekspertki.

– Jedynie jeśli coś mi gdzieś wpadnie na Instagramie, to jej podsyłam, ale myślę, że mogłabym wskazać M.I.A. jako sporą inspirację modową – mówi wokalistka.

Koniec roku był dla Natalii Nykiel wyjątkowo pomyślny. Artystka wydała z zaskoczenia nowy minialbum “Origo”, który już w pierwszym tygodniu sprzedaży uplasował się w czołówce najchętniej kupowanych płyt w Polsce oraz został obsypany znakomitymi recenzjami krytyków.

Tegoroczna edycja SXSW odbywa się między 13 a 22 marca. Również w marcu Natalia rozpocznie trasę koncertową w Polsce:

15.03.2020 – Zielona Góra / Kawon
25.03.2020 – Warszawa / Stodoła
26.03.2020 – Ostrów Wielkopolski / Stara Przepompownia
27.03.2020 – Gdynia / Studio Panika
28.03.2020 – Częstochowa / Klub Politechnik
29.03.2020 – Kraków / Forty Kleparz
24.04.2020 – Radom / Strefa G2
25.04.2020 – Łódź / Wytwórnia
29.05.2020 – Szczecin / Stara Rzeźnia

Bilety na wszystkie koncerty są już w sprzedaży.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez w alternatywnej wersji o rozstaniu z Justinem Bieberem

https://www.instagram.com/p/B7Tp5G2gV56/?utm_source=ig_embed
Natalia Nykiel w Słupsku
fot. materiały prasowe Paweł Ziano © Wszelkie prawa zastrzeżone
Natalia Nykiel
Natalia Nykiel fot. Peyman Azhari © Wszelkie prawa zastrzeżone
Natalia Nykiel Red Bull Tour
fot. materiały prasowe Paweł Ziano © Wszelkie prawa zastrzeżone
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!