Najnowszy album białostockiego Divine Weep, zatytułowany „Tears of the Ages”, który ukazał się nakładem zespołu w październiku minionego roku, został właśnie wydany oficjalnie przez amerykańską wytwórnię Stormspell Records i trafi do dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii.

Materiał zarejestrowany w Hertz Studio / Dobra 12 Studio to dziesięć kompozycji utrzymanych w stylistyce oldschoolowego heavy metalu, ale z nowoczesnym brzmieniem.

Gościnnie w jednym z utworów zagrał gitarzysta Turbo – Wojciech Hoffmann. Premiera płyty zbiegła się z odejściem wokalisty Igora Tarasewicza, który pod koniec roku postanowił skupić się na życiu prywatnym.

W związku z tym ruszyły poszukiwania jego następcy.

Kandydaci mogą już zgłaszać swoje propozycje za pośrednictwem strony Facebook zespołu, na której znajdą wszelkie niezbędne informacje.

W związku z odejściem wokalisty zespół zmuszony jest przełożyć planowaną trasę promującą album na bliżej nieokreślony czas, jednak już teraz potwierdził udział w kolejnej edycji festiwalu „City of Power”, który odbędzie się 3 września w Zgierzu.

Headlinerem będzie legenda niemieckiego metalu, grupa Iron Savior.