MUZOTAKTKonkursyZgłoś sięPRZEBOJEM NA ANTENĘ !

PRZEBOJEM NA ANTENĘ !
P

REKLAMA
REKLAMA

Konkurs „Przebojem Na Antenę” ma na celu udzielenie wsparcia wschodzącym gwiazdom estrady. Możliwość prezentowania piosenek na antenach Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia, koncert, wydanie płyty, a następnie jej promocja i dystrybucja.

REKLAMA

Staraniem organizatorów jest, aby „Przebojem Na Antenę” było najatrakcyjniejszym, trwałym polskim projektem, dzięki któremu na rynek muzyczny wchodzą debiutanci, wśród których znaleźli się tacy artyści jak Ewa Prus, Manchester, Pectus, Feel, Poparzeni Kawą Trzy, STASHKA czy Oksana Predko.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy.

ETAP REGIONALNY:
– od 02 marca do 26 kwietnia – przyjmowane są zgłoszenia od Uczestników przez Rozgłośnie Regionalne
– od 27 kwietnia do 17 maja – eliminacje regionalne podczas których Komisje Regionalne wybierają Laureatów Regionalnych spośród zgłoszeń Uczestników

Każda Rozgłośnia wybiera jednego, reprezentującego ją, Laureata Regionalnego.

ETAP OGÓLNOPOLSKI:
– od 15 czerwca do 27 czerwca słuchacze, głosują za pośrednictwem strony www.przebojem.pl
– 28 czerwca w Hajnówce Komisja Ogólnopolska dokonuje wyboru jednego zwycięzcy KONKURSU spośród Laureatów Regionalnych, odbywa się również koncert finałowy, z udziałem wszystkich Laureatów Regionalnych, transmitowany przez Rozgłośnie Regionalne. Na zakończenie wieczoru koncert gwiazdy.

***

W 2003 roku w Radiu Białystok rozpoczęła się zabawa w piosenki. Piosenki od słuchaczy. Pomysł był bardzo prosty – zachęcano do przysyłania autorskich utworów – niekoniecznie w skończonej formie – a jedynym kryterium miała być jakość. Jak przyznają organizatorzy, to, co się stało przerosło ich oczekiwania; zostali wręcz zasypani piosenkami. Kilkuset wykonawców przysłało swoje propozycje. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, a ludzkość umie i chce śpiewać i grać. Wstępną selekcją zajęła się radiowa komisja – następnie te najlepsze piosenki nagrano raz jeszcze w Studiu Rembrandt Radia Białystok i prezentowano je na jej antenie.

To słuchacze przysyłając sms-y wybrali przebój lata. Wszyscy finaliści podróżowali w czasie wakacji z Radiem Białystok po całym regionie – występując podczas koncertów Studia Lato Radia Białystok.

Cel od początku jest ten sam – by znaleźć świeżych, nowych wykonawców i dobre, polskie piosenki. Słowo “przebój” nie oznacza wcale zamykania się w określonej stylistyce.

Jedynym wyznacznikiem jest to, by muzyka była dobra i trafiała do słuchacza. Wystarczy posłuchać utworów zebranych na kilku już składankowych płytach by przekonać się, że stylistyka jest bardzo różna. Inicjatorzy projektu stawiają na jakość i oryginalność.

Dotychczasowi zwycięzcy już istnieją na antenach radiowych w całej Polsce i na scenach krajowych. Oto ledwie ich skromna reprezentacja, począwszy od 2003 roku: Pectus, Manchester, Feel, Alicetea, Poparzeni Kawą Trzy czy Giflof.

Projekt Przebojem Na Antenę to również przygotowane specjalnie na tę okoliczność wydawnictwo muzyczne. Od 2003 powstaje również kolejna edycja płyty, na której znajdują się wszystkie piosenki „laureatki”.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA